Kupując nowy samochód Volkswagena, przed kilkanaście miesięcy jest on objęty gwarancją. W tym czasie nie można korzystać z innej możliwości naprawy ewentualnych awarii czy usterek, tylko z autoryzowanego serwisu danej marki. Po skończonej gwarancji wielu użytkowników wybiera już inne salony. Czy warto zamienić autoryzowany serwis na inny?

Serwis VW Poznań – dobra i fachowa obsługa

Autoryzowany serwis VW ma to do siebie, że pracują w nim osoby, które świetnie znają się na swoim fachu, znają wszystkie samochody tej marki, najlepiej jak się da, a do tego, są w stanie sprowadzić oryginalne części taniej, niż w standardowym salonie. Ponadto, jeśli dany serwis zajmuje się naszym autem od początku, czyli od momentu, w którym go zakupiliśmy, to doskonale zna wszelkie jego mankamenty i jest w stanie od razu powiedzieć, co mogło się stać, albo co wymaga wymiany lub naprawy.

Większe ceny = lepsza obsługa?

Niewątpliwie autoryzowane salony są droższe, nie ma tutaj wątpliwości, jednak należy wiedzieć, że dzięki temu, że zapłacimy więcej, nasze auto będzie miała naprawdę bardzo dobrą obsługę. Zdecydowanie serwis autoryzowany jest dużo pewniejszy, jeśli chodzi o bardziej skomplikowane naprawy, zwłaszcza takie wymagające zmian w elektronice. Wielu mechaników, którzy na co dzień nie pracują z VW, może mieć problemy z bardziej zaawansowanymi naprawami.

Zdecydowanie lepiej korzystać z usług autoryzowanego serwisu, zwłaszcza jeśli od początku opiekuje się on naszym samochodem, ponieważ daje to nam pewność co do tego, że będzie on zawsze w dobrych rękach i nie zostanie uszkodzony podczas zwyczajnego przeglądu.