Wielu młodych rodziców nie jest świadomych faktu, że groźne wypadki mogą przytrafić się dzieciom nawet podczas leżenia w łóżku. Szkodliwe substancje czy też nieprawidłowości w konstrukcji mebla to tylko niektóre z problemów, stojących za spowodowaniem nieumyślnej krzywdy maluchowi. Nie oznacza to jednak, że łóżeczka dla dzieci są wydatkiem zbędnym i potencjalnie szkodliwym. Wystarczy jedynie zaufać zdrowemu rozsądkowi i prześledzić dokładnie dostępne opcje. Niezawodne łóżeczko pozwoli bowiem maluchowi na komfortowy wypoczynek, sprawiając tym samym, że dziecko stanie się mniej markotne i skłonniejsze do poznawania otaczającego je świata. Jest to zarazem praktyczniejsza i estetyczniejsza alternatywa dla klasycznych koszyczków, pozwalająca nam na uzyskanie wspaniałych aranżacji w pokoju malucha. Oto, co powinniśmy wiedzieć, planując zakup bezpiecznego łóżeczka dla naszego dziecka.

Jakość wykonania

Głównym powodem, dla którego łóżeczka dla dzieci nie powinny być kupowane w nieznanych nikomu sklepach, jest ogromny wpływ ich wykonania na bezpieczeństwo malucha. Małe dzieci, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, lubią używać buzi do poznawania świata. Elementy, pomalowane farbami syntetycznymi, bez większych trudności będą wówczas w stanie otruć dziecko. Dobre meble, dostępne w specjalistycznych sklepach, są malowane środkami naturalnymi, nie stanowiącymi żadnego zagrożenia dla leżakujących maluchów. Zwróćmy również uwagę na solidność konstrukcji łóżeczka. Nie powinniśmy uświadczyć w niej żadnych luzów, mogących przyczynić się do zarwania się mebla. Aby zapobiec tego typu wypadkom, producenci mebli dziecięcych wykorzystują estetyczne, trwałe materiały, takie jak drewno sosnowe tudzież dębowe, pozyskiwane z polskich drzew.

Nasza rekomendacja

Decydując się na zakup łóżeczek dla dzieci, powinniśmy zaufać przede wszystkim markom wieloletnim, których doświadczenie pozwoliło na zaprojektowanie mebli nowoczesnych, a zarazem bezpiecznych. Przykładem jest tu chociażby polska firma Klupś, która już od ponad czterdziestu lat dostarcza dzieciom i ich rodzicom łóżeczka najwyższej jakości, oferujące zarówno proste, klasyczne formy, jak i funkcjonalne meble nowoczesne. Neutralna kolorystyka, utrzymana w stylu skandynawskim, ułatwi nam jednocześnie wkomponowanie łóżeczka w wybrane już przez nas umeblowanie pokoju.