O tym, że picie wody jest ważne dla naszego organizmu wiadomo nie od dziś. Woda stanowi aż 60% masa ciała u człowieka dorosłego, a nawet 70% u dziecka. Pijąc odpowiednią ilość wody można utrzymać prawidłową sprawność fizyczną, dobre samopoczucie, a także funkcje poznawcze. Jest to szczególnie ważne dla organizmu małego człowieka, który szybko się rozwija. Dlatego też kompletując wyprawkę, warto wybrać odpowiedni bidon do szkoły. Na co zwrócić uwagę? Które rozwiązanie sprawdzi się najbardziej?.

Dlaczego bidon do szkoły dla dziecka jest ważną częścią wyprawki?

Nie da się ukryć, że bidon do szkoły pozwoli zaoszczędzić ogromną ilość czasu, pieniędzy, a także ochronić środowisko naturalne przed degradacją. Rodzic oszczędza czas, ponieważ nie musi każdorazowo wychodzić po napój dla dziecka do szkoły. Wystarczy, że napełni bidon tym, który ma w domu. Może to być także zwykła, przefiltrowana woda. Co więcej, za bidon do szkoły zapłacimy tylko raz. Jest to ogromna oszczędność pieniędzy, o której warto pamiętać. Wybierając odpowiedni model, zapłacimy za niego równowartość kilku lub kilkunastu butelek wody. Warto przy tym mieć na uwadze, że butelek PET nie można napełniać ponownie, przez co po wypiciu napoju trzeba ją każdorazowo wyrzucić. Zupełnie inaczej jest z bidonem. Dobrze jest pamiętać o tym, że tego typu butelka jest także niezwykle wygodna dla dziecka. W szkołach coraz częściej pojawiają się specjalne miejsca, w których bez problemu napełni bidon wodą do picia, jeśli skończy mu się napój.

Jaki bidon do szkoły wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przejrzeć dokładnie ofertę produktową, jaką oferuje rynek. Ważne, aby bidon podobał się dziecku, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że maluch chętnie będzie z niego korzystał. Bidon do szkoły powinien być lekki. Co więcej, musi się łatwo otwierać i zamykać, a także nie wypadać z rąk. Wielkością i kształtem powinien pasować do upodobań dziecka. Zamykanie powinno być intuicyjne. Szczególnie najmłodsze dzieci nie powinny zastanawiać się nad tym, czy dobrze zakręciły wielorazową butelkę. Z pomocą mogą przyjść tutaj dodatkowe zatrzaski lub inne zabezpieczenia.