Jesteś na etapie poszukiwania blatu do mieszkania lub pomieszczenia użyteczności publicznej? W jednym, jak i w drugim przypadku doskonałym wyborem będą blaty z Corianu. Są one dużo mniej popularne niż klasyczne blaty z drewna czy granitu, przez co wiele osób może nie wiedzieć, co tak naprawdę kryje się pod nazwą Corian. Jeżeli należysz do tego grona, które nigdy dotąd nie zetknęło się z blatem z Corianu, to po przeczytaniu tego artykułu to się zmieni. Bowiem wyjaśniamy, czym jest ten materiał i jakie są jego liczne zalety. 

Dlaczego warto zdecydować się na blaty z Corianu? 

Kupując blaty dużą uwagę przykładamy do tego, żeby były one trwałe i odporne na uszkodzenia. Szczególnie istotne jest to w przypadku kuchni, gdzie blaty mają styczność z narzędziami ostrymi. Chociaż również łazienka jest pomieszczeniem, w którym blat narażony jest na działanie wilgoci czy środków chemicznych. Jednak jeśli zdecydujemy się na blaty z Corianu, to możemy być spokojni o to, że w nienagannym stanie przetrwają one długie lata. Bo Corian to bardzo wytrzymały materiał, który w 2/3 składa się z minerałów naturalnych, a w 1/3 z akrylu. Dzięki temu, że nie jest porowaty, to bardzo łatwo utrzymać go w czystości. Bardzo często blaty te wybierane są do łazienki, choć warto dodać, że z Corianu poza blatami może zostać wykonany między innymi stylowy parapet. Bez dwóch zdań Corian jest niezwykle efektowny, elegancki i stanowi piękne wykończenie nowoczesnego wnętrza. 

Blaty z Corianu mogą mieć dowolną kolorystykę, co sprawia, że idealnie możemy dopasować ich kolor do aranżacji i stylu, w jakim urządzona jest łazienka czy kuchnia. Do zalet Corianu zaliczamy przede wszystkim odporność na ścieranie i działanie wody, a także właściwości antybakteryjne. Co wyróżnia je na tle blatów granitowych czy kamiennych? To, że są one cieplejsze w dotyku. Dzieje się tak dlatego, że przyjmują one temperaturę otoczenia. Poza tym są też dużo lżejsze niż blat z kamienia bądź granitu… Zamów nowoczesne blaty z Corianu i ciesz się ich praktycznością, trwałością i elegancją, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.