Cała prawda o przedłużaniu pożyczki – czy warto rozpoczynać ten proces

Czasem w życiu pojawia się taka sytuacja, że przedłużenie pożyczki jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Mimo że może wiązać się ona z dodatkowymi kosztami, to na takim etapie warto z niej skorzystać i nie dodawać sobie stresu związanego z windykacją, komornikami lub wezwaniami do sądu. Jak należy rozpocząć ten proces i na jakich warunkach? Vivus − jak przedłużyć termin spłaty w dogodnym dla nas terminie?

Przedłużanie Vivus − czym się charakteryzuje?

Przedłużenie pożyczki to inaczej prolongowanie jej. Pozwala ona na wydłużenie spłacania rat kredytowych w dogodniejszym terminie dla kredytobiorcy. Bardzo wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ sytuacja finansowa cechuje się gwałtownymi zmianami, idącymi w parze ze zdarzeniami losowymi. Jednak taka opcja wiąże się z dodatkowymi opłatami w postaci wyższych stóp lub dołączonych cen za prolongację. Przed podjęciem decyzji należy skontrować się bankiem i wspólnie dojść do porozumienia.

Całościowy proces przedłużania – Vivus jak przedłużyć termin spłaty?

Vivus przedłużenie pożyczki jest dostępne dla każdego klienta banku. Sama procedura jest niezwykle prosta. Można wykonać ją bez wychodzenia z domu. Wystarczy telefon!

Przedłużanie Vivus należy zacząć od zalogowania się na swoje konto bankowe. W menu powinny znaleźć się dwa rozwiązania. Pierwszym jest prolongowaniem na kolejny okres, podczas którego termin spłaty raty wydłuży się o kolejny okres pożyczki. Z kolei drugim jest spłata częściowa, która umożliwia opłacenie tylko połowy obecnego zadłużenia. Obie opcje zwiększą czas, a przy tym pozwalają na zebranie kwoty.

Ile wynosi Vivus opłata za przedłużenie? Klient, który podejmuje decyzję prolongowania, musi pamiętać, że zawsze będzie to miało swoje konsekwencje w naliczanych opłatach. Dodawane są one za każdy kolejny okres. Dodatkowo trzeba liczyć się z podwyższeniem stóp. Z tego powodu warto dogłębnie sprawdzić regulamin i skontaktować się w razie innych dylematów.