Uruchamiasz swoją firmę, a być może już prowadzisz ją kilkanaście lat? Bez względu, na jakim etapie jesteś, powinieneś pomyśleć o budowaniu swojej marki. Stwierdzenie „personal branding” nie powinno być obce. W dzisiejszych czasach istotne są nie tylko towary i usługi, lecz także sposób ich oferowania. Z tego względu budowanie marki PR jest tak ważne. Dzięki wypracowaniu swojej marki zwiększysz swoją sprzedaż. Poniżej przedstawiamy 3 kwestie, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz stworzyć swoją markę.

Czym się wyróżniasz?

Jeśli chcesz, aby budowanie marki PR przebiegało sprawnie, musisz zidentyfikować swoje słabe i mocne strony w kontekście branży, w której działasz. Jeśli chcesz się wyróżnisz, musisz wziąć pod uwagę, co chcesz zaprezentować i co możesz oferować. Mając słabe strony, nie możesz ich ignorować – wręcz przeciwnie. Weź je pod uwagę, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, w jakich obszarach musisz się jeszcze podszkolić. Szkoląc się w słabych obszarach przez kilka lat, wzmocnisz swoją pozycję na konkurencyjnym rynku.

Zidentyfikuj swoich docelowych odbiorców

Jak zaznaczają fachowcy, Twoja grupa docelowa musi być dobrze zidentyfikowana. Kierując swoje usługi do wszystkich, tak naprawdę nie będziesz rozpoznawalny. Budowanie marki PR wymusza konieczność określenia, do kogo chcesz kierować swoje usługi, czy towary. Stwórz docelową ofertę i kieruj ją do konkretnej grupy osób. Oczywiście oferta powinna uwzględniać potrzeby obszaru, w jakim się poruszasz.

Bierz przykład od lepszych od Ciebie

Najlepsza sytuacja, jaka może wystąpić to kojarzenie Twojego imienia i nazwiska z branżą, w której się poruszasz. Poszukaj liderów właśnie tej branży i obserwuj, jak się zachowują. Określ ich zachowania i metody. Oczywiście nie chodzi o kopiowanie działań, lecz podpatrywanie praktyk od najlepszych. Branie przykładu od lepszych od Ciebie sprawi, że zastosujesz od razu sprawdzone metody i budowanie marki PR będzie znacznie przyśpieszone.