Pytając o przystępne ceny, coraz częściej jesteśmy obecnie kierowani na aukcje z samochodami ze Stanów. Polecają nam je eksperci i znajomi, zaś na polskich ulicach rośnie liczba Fordów i Chevroletów. I chociaż wydawać by się to mogło czymś kuriozalnym, ceny amerykańskich aut faktycznie są dużo niższe, niż w przypadku wozów niemieckich lub francuskich. Nawet droższy import nie powstrzymuje miłośników motoryzacji przed importem. Jak się bowiem okazuje, niska cena samego auta nierzadko sprawia, że na cła i opłaty logistyczne przymykamy często oko, myśląc przede wszystkim o tym, że właśnie kupiliśmy niezawodny, luksusowy wóz. W niniejszym artykule przybliżymy temat tanich aut z USA oraz wyjaśnimy, co spowodowało, że zakup amerykańskich wozów stał się tak opłacalny dla Europejczyków.

 

Tanie auta z USA – skąd takie ceny?

 

Powody niskich cen amerykańskich wozów możemy dostrzec już w samych statystykach sprzedaży. Szacuje się, że jedynie w 2016 roku, w Europie sprzedano 14,6 milionów aut, w tym 416 000 w Polsce. Dla porównania, w Stanach sprzedano aż 17,5 milionów aut. A ponieważ popyt jest duży, konieczne jest zapewnienie klientom możliwości zakupu, co przyczyniło się do niższych cen aut. To właśnie z tego powodu, aukcje z samochodami ze Stanów bardzo często oferują nam wozy nowe. Ponieważ Amerykanów na to stać, także i wymiana auta na nowszy model jest tam częstszym zjawiskiem, niż u nas. Nie bez znaczenia jest tu też sam biznes. Ameryka jest bowiem zamkniętym środowiskiem, wymagającym projektowania reklam w jednym języku i pozwalającym markom na dotarcie do klientów, bez konieczności budowy nowych siedzib. Mniejsze koszty prowadzenia firmy również przyczyniają się tu więc do obniżenia cen aut.

Nie zapominajmy też, że tanie auta z USA to pojazdy, produkowane często z myślą o konkurencyjności. Marki prześcigają się więc w uczynieniu swoich ofert najbardziej korzystnymi dla klienta, co jest odzwierciedlane najczęściej właśnie w cenach. Widząc korzystną ofertę na amerykańskiej aukcji, szczególnie po przyzwyczajeniu się do wysokich, europejskich cen, nie powinniśmy więc myśleć od razu, że mamy do czynienia z oszustwem. Na polskim rynku obecne są również specjalistyczne firmy, jak chociażby AmerykaCars z Warszawy, które pomogą nam zarówno w rozeznaniu się w obecnych ofertach, jak i bezstresowym procesie importu. Warto jest więc pomyśleć nad skorzystaniem z ich usług i przekonać się, jak korzystny może być zakup wozu zza oceanu.