Decydując się na kupno auta, musisz także pamiętać o tym, że konieczne będzie zakupienie ubezpieczenia OC, które będzie gwarantem bezpiecznego poruszania się po jezdni a także nie będziesz musieć spłacić różnorodnych kar. Oprócz OC można się także zdecydować na AC czyli popularne autocasco. Jest to również bardzo dobra opcja, jeśli chcesz uchronić się od kradzieży samochodu, nie chcesz płacić ze swojej kieszeni za stłuczkę spowodowaną przez Ciebie, a także wiele innych czynników, które wchodzą w skład AC. Co ciekawe, podczas zakupu różnorodnych ubezpieczeń komunikacyjnych, możesz zetknąć się z różnymi określeniami, jednym z takich określeń jest na pewno franszyzna integralna. Czym jest ta franszyzna i na czym to polega?

 

Franszyzna integralna

 

Mianek franszyzy integralnej określa się kwotę, do której towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaca pieniędzy za szkodę. Jeśli okaże się, że spowodowana stłuczka wynosi 200 zł, a naprawienie różnorodnych elementów w samochodzie jest dosyć, stanie wtedy nie dostaniesz pieniędzy, ponieważ możesz pokryć to ze swojej kieszeni. Niektórych najlepiej sprawdź, czym jest franszyza integralna.

 

Bardzo wiele towarzystw ubezpieczeniowych ustala swój próg franszyzy integralnej. Dość często jest to kwota 500 zł lub też 1000 zł. W jaki sposób działa franszyza integralna? Jeśli na przykład spowodujesz szkodę, a górny próg  wynosi 1000 zł natomiast szkoda jedynie 500,  nie otrzymasz pieniędzy, ponieważ będziesz musieć pokryć je ze swojej kieszeni. Nie da się także ukryć, że franszyza integralna jest ustalana indywidualnie. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie dysponuję typowymi kwotami, które mógłbyś przeczytać i dowiedzieć się, ile kosztuje franszyzna integralna.

 

Możesz jednak poznać szczegóły dotyczące franszyzy integralnej, wystarczy, że zajrzysz na stronę :https://cuk.pl/porady/franszyza-integralna-a-franszyza-redukcyjna-czym-sa-i-czym-sie-roznia, tam dowiesz się wszystkich ciekawostek związanych z tym tematem, a także będziesz mógł zdecydować się na dane towarzystwo ubezpieczeniowe, które ma atrakcyjną dla ciebie kwotę franszyzy integralnej. Warto zatem odpowiednio sprawdzić ofertę.