Nie da się ukryć, że zajęcia baletowe są obecnie coraz popularniejsze. Sporo dzieci zaczyna korzystać ze szkół tańca dla dzieci w Poznaniu i uczyć się tam różnorodnych kroków, a także ćwiczyć swoją wytrzymałość, by móc w przyszłości zostać profesjonalnym tancerzem baletu. Nie da się ukryć, że aby zacząć trenować balet i zapisać się do szkoły tańca dla dzieci w Poznaniu, która przygotowuje dzieci do zostania zawodowymi baletnicami, należy przede wszystkim wiedzieć, z jakich części składa się strój baletowy. W dzisiejszym artykule przybliżymy to, czym są pointy. 

Pointy – co to?

Pointy to rodzaje baletek, które mają charakterystyczną budowę. Wytwarza się jest wielu warstw różnej grubości kartonu i materiału. Wiele osób mówi na nie buty, oczywiście nie są to typowe buty, głównie ze względu na rodzaj materiału, z jakiego są zrobione i wykorzystuje się do ich produkcji. Czubki butów robi się także z gipsu, natomiast ich podeszwy wykonywane są ze skóry. Dzięki tym tkaninom można z łatwością poruszać się po sali baletowej i wykonywać nawet skomplikowane figury. Zewnętrzną część tego obuwia pokrywa się z satyną w odcieniu bladego różu, nazywając go różem baletowym.

Warto również powiedzieć, że w szkole tańca dla dzieci w Poznaniu pointy wykorzystywane są przede wszystkim do tańca klasycznego. W balecie do tańca na pointach należy być przygotowanym zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ponieważ jest to mocny przeskok oraz zwieńczenie umiejętności tancerki. Jeśli będzie się ona potrafiła utrzymać na górze, dzięki temu będzie potrafiła wykonać różne skomplikowane figury baletowe. 

Kiedy kupić pierwsze pointy?

O tym kiedy w pointach będzie można ćwiczyć decyduje o tym pedagog na odpowiednim etapie edukacji. Należy jednak uzbroić się cierpliwość, ponieważ najpierw dziewczynki muszą wzmocnić swoje ciało, nauczyć się utrzymywać odpowiednią postawę, a także wykonywać odpowiednie ruchy baletowe. Najczęściej pointy dostaje się w momencie, kiedy podstawy baletu są już znane danej osobie i która ćwiczy te ruchy.

Jak dobrać pointy?

Pointy powinno się dopasowywać indywidualnie w szkole tańca dla dzieci w Poznaniu dzięki temu będą one najlepiej dopasowane i nie będą sprawiać dyskomfortu osobom ćwiczącym. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na poniższe zagadnienia, które okażą się z pewnością pomocne w wyborze pointów. Powinny być dopasowane do rodzaju stopy, warto zwrócić uwagę na wysokość podbicia, szerokość i długość stopy, wielkość poszczególnych palców oraz ich ułożenia. Co więcej, powinny one być wybrane razem z nauczycielem baletu lub specjalistą, który zajmuje się wyborem tego typu obuwia.

Co więcej, najważniejsze są indywidualne odczucie, które towarzyszy podczas mierzenia point. Jeżeli osoby skarżą się na ucisk, warto nie kupować tych butów i zdecydować się na inne. Buty muszą zostać dobrane oczywiście do komfortu i nie należy zapominać o wkładkach ochronnych. Wkładka  wybierana jest według gustu. 

Warto zapisać dziecko na zajęcia do szkoły tańca Baltima. Dzięki temu będzie ono mogło zapoznać się z lekcjami baletu, a także w razie spodobania się, będzie ono mogło zacząć ćwiczyć ten sport.