Systemy monitoringu spotykamy już nie tylko na ulicach, parkingach, w sklepach, obiektach użyteczności publicznej, czy stacjach paliw, ale także w prywatnych domach. Rejestrator kamer ip to doskonałe rozwiązanie.  

 

Rejestratory w systemie monitoringu

 

Rejestrator kamer ip jest najważniejszym elementem monitoringu. W zależności od rodzaju urządzenia, może on monitorować dany obiekt przez kilka, kilkadziesiąt, a nawet ponad 100 kamer. To od użytkownika zależy wybór. całość jest dostosowana do wielkości systemu. 

Urządzenie spełnia  w pełni swoją rolę gdy może rejestrować obraz. Dzięki temu, wydarzenia zostają zarejestrowane i można je odtworzyć w wybranej chwili. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż monitoring obsługiwany przez stróża. Człowiek bywa zawodny. Tymczasem rejestrator kamer ip zapisuje wszystko zarówno w dzień, jak i w nocy, wykrywa ruch i zniknięcie obiektu, a nawet ma opcję tworzenia stref zabronionych.  Jeżeli system obsługuje wiele kamer, ma możliwość zebrać obrazy ze wszystkich i wyświetlić je w spójnym obrazie. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rejestratora kamer ip?

 

Na rynku jest mnóstwo tego typu urządzeń. Żeby wybrać najlepsze, warto zwrócić uwagę na 4 sprawy:

  1. Ilość kanałów – decydując się na zakup rejestratora należy ustalić, ile potrzebujemy kamer. Należy pamiętać, że z biegiem czasu system może zostać rozbudowany.
  2. Wybór systemu – trzeba zdecydować się na wybór systemu: AHD czy IP, choć są już tzw. hybrydowe, które łączą technologie AHD i IP. Oczywiście, w grę wchodzi tu cena.
  3. Analityka obrazu –  większość rejestratorów wykrywa ruch, jednak czasami potrzeba nam bardziej dokładnej analizy obrazu, np. ilości przemieszczających się ludzi, rozpoznawanie twarzy, a nawet wykrywanie przedmiotów. Warto sprawdzić, czy rejestrator ma takie możliwości.
  4. Rozdzielczość – rozdzielczość i ilość klatek są zmienne, w zależności od liczby kamer, które zostały podłączone. Warto zastanowić się, czy zainwestować w bardzo dobre kamery, gdy rejestrator nie będzie mógł zarejestrować obrazu bez straty jakościowej. 

 

 Czy warto kupić rejestrator kamer IP

Z całą pewnością TAK. Dzięki temu urządzeniu przestrzeń będzie bezpieczna, a wgląd w zapis kamer umożliwi zidentyfikowanie wszelkich nieprawidłowości.