Budownictwo, jak praktycznie każda branża ulega stopniowej ewolucji, co wiąże się z wprowadzaniem coraz większych nowinek technicznych. Tradycyjne metody są stosowane coraz rzadziej, gdyż z reguły są po prostu dużo mniej efektywne. W nowoczesnym budownictwie problemem przestaje być zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku, natomiast realnym zagrożeniem staje się nadmiar wilgoci. Z pomocą przy takich problemach przychodzi aktywna folia paroizolacyjna.

Zalety folii paroizolacyjnej aktywnej

Z pewnością należy zauważyć, że zapewnia ona odpowiedni mikroklimat w przestrzeni przy dachu. Dzięki temu chroni ona przed powstawaniem nadmiaru wilgoci przy płytach kartonowo-gipsowych, które mogą w ten sposób ulec ogromnemu uszkodzeniu. Latem, kiedy na zewnątrz panują stosunkowo wysokie temperatury, wilgoć zaczyna wnikać do środka, dzięki czemu ułatwia to osuszanie całej konstrukcji, w szczególności świeżo położonego dachu. Aktywna folia paroizolacyjna znacznie ułatwia pracę, kiedy izolacja w domu jest dwuwarstwowa.

Kiedy stosuje się folię paroizolacyjną aktywną?

Najczęściej przy budowach wykorzystywana jest w rekonstrukcji dachu – w czasie jego termomodernizacji (to najbardziej wrażliwy na utratę temperatury z ogrzewania element każdego budynku). Zastosowana od wewnętrznej strony, umożliwia znaczące odstępstwa od jakichkolwiek ingerencji budowlanych. Przy użyciu aktywnej folii paroizolacyjnej nie powstaje tzw. efekt torby foliowej, gdy pod zwykłą paroizolacją zbiera się nadmiar wilgoci.

Gdzie można kupić folię paroizolacyjną aktywną?

Można ją znaleźć w większości dużych sklepów stacjonarnych oraz dobrze zaopatrzonych lokalnych hurtowniach. Idąc wraz z trendami zakupowymi, warto zainteresować się także ofertą licznych sklepów internetowych, gdzie aktywna folia paroizolacyjna jest z reguły dostępna w dużo lepszych cenach. Przy okazji zostaną one dostarczone wprost pod drzwi, dzięki czemu klient zachowuje oszczędność zarówno na kosztach paliwa, jak i poświęconym na transport czasie.