Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd naturalnym sposobem dzięki promieniom słonecznym. To bardzo prosty proces, który opiera się na zasadach fizyki. Fotony dostarczane są do ogniw wraz ze światłem słonecznym. Aby prawidłowo i bezpiecznie wykorzystać prąd do zasilenia domu, a dokładniej mówiąc do sprzętów, musi zostać przekonwertowany na prąd zmienny. Prawa fizyki są niezrozumiałe dla wszystkich, ale jedno jest w efekcie otrzymujemy za darmo energię, która pokryje domowe zapotrzebowanie na prąd. Tym sposobem możesz dostarczyć sobie taniej energii i zaoszczędzić na rachunkach. Fotowoltaika Konin zajmuje się wielkopolska firma El-Power. Jej specjalnością jest projekt i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie niemalże całej Wielkopolski. Zespół specjalistów zadba także o to, aby pomóc Ci w otrzymaniu dofinansowania na panele. Projekt powstaje na bazie wiedzy, doświadczenia oraz audytu budynku, jego lokalizacji i infrastruktury krajobrazowej. Panele fotowoltaiczne Konin pozwolą Ci zyskać nawet do trzech tysięcy rocznie. A sama instalacja służy domownikom nawet przez 25 lat. 

 

Fotowoltaika Konin – jakie mam korzyści?

 

Panele fotowoltaiczne Konin  dostarczają Ci energii naturalnej przez cały rok. Nawet wtedy, gdy nie słońca. Jak to możliwe? Latem, gdy promieni słonecznych jest więcej, panele przystępują do magazynowania nadwyżki energii. W chłodniejszych porach roku korzystasz z nadwyżki energii na poziomie 70 lub 80%. Rozwiązanie jest ekologiczne i umożliwia Ci może niecałkowite, ale spore uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców. Panele fotowoltaiczne Konin są gwarancją stabilnego budżetu na wiele lat. 

 

Co jeszcze zapewni mi fotowoltaika Konin?

 

Dokładasz od siebie małą cegiełkę w kierunku ochrony środowiska. Poza tym musisz wiedzieć, że konserwacja paneli oraz ich przeglądy nie są kosztowne, a awarie zdarzają się naprawdę rzadko. Cała instalacja funkcjonuje bezproblemowo. Co więcej, nie ma w tym twojego udziału, bo instalacja jest bezobsługowa.