W nowoczesnym budownictwie stosuje się konkretne materiały budowlane i rozwiązania instalacyjne. Przykładem są metalowe drzwi wyjściowe, które często są wizytówką budynku. Drzwi wyjściowe pokazują, w jakim stanie jest też budynek i jaki poziom funkcjonalności oferuje. Najczęściej projektanci stawiają na drzwi metalowe, a ściślej aluminiowe i stalowe. 

Dlaczego warto zainwestować w zewnętrzne drzwi metalowe?

Metal bez wątpienia kojarzy się z trwałością oraz solidnością. Te dwie cechy powodują, że jest on idealnym surowcem do produkcji drzwi. Jest wytrzymały na obrażenia mechaniczne i sprawia, że skrzydła są odporne na intensywną eksploatację. Zarówno drzwi aluminiowe, jak i stalowe są atrakcyjne cenowo. Występują w wielu wzorach i cechują się wysoką estetyką.

Druga wymieniona właściwość sprawia, że z powodzeniem mogą być montowane w domach, budynkach biurowych czy przemysłowych. Odpowiednio zamontowane potrafią dobrze wyciszać wnętrza i zapobiegać przenikaniu zimna. Jak widać zatem, drzwi wykonane ze stali i aluminium łączy wiele wspólnych cech. Czym się one różnią?

Czym charakteryzują się zewnętrzne drzwi aluminiowe?

Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium nie zawsze dobrze się sprzedawały. Dopiero dopracowanie pewnych technologii sprawiło, że ich produkcja weszła na dobre tory. Obecnie na rynku aluminiowe drzwi zachwycają parametrami oraz modelami. Skupmy się jednak na początku na samym surowcu, jakim jest aluminium. 

Metal tego typu cechuje się wytrzymałością i lekkością, dzięki czemu drzwi z tego surowca są bardzo wszechstronne. Wyprodukowane drzwi z tego materiału doskonale pasują do budynków o dużym ruchu natężenia lub o charakterze technicznym. Atutem takich drzwi jest brak konieczności prowadzenia prac konserwacyjnych. Drzwi aluminiowe zewnętrzne przed długie lata zachowują swoje właściwości oraz pierwotny wygląd, co potwierdza, że zakup takich drzwi to dobra inwestycja. 

Wymieniając zalety, należy dodać, że aluminium daje szerokie możliwości stylistyczne. Materiał ten pozwala tworzyć wiele wzorów. Ceny drzwi aluminiowych zawsze są przystępne, co przekłada się na ich obecną popularność. 

Czym charakteryzują się zewnętrzne drzwi stalowe?

Innym często stosowanym rodzajem drzwi metalowych są te wykonane ze stali. Stal cechuje się wytrzymałością, lecz jest także cięższy niż aluminium. Z tego metalu produkuje się drzwi o bardzo dobrej jakości, których nie oszuka żaden włamywacz. Równocześnie na wyróżnienie zasługuje również cena, która jest przystępniejsza w porównaniu z cenami za drzwi aluminiowych. Ze względu na to, że stalowe drzwi są cięższe, głównie stosuje się je do wejściowych drzwi w biurowcach i obiektach przemysłowych. Dobrze wykonane drzwi tego typu zabezpieczają budynki. Łatwo je utrzymać w czystości oraz są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Małym minusem jest wąska oferta wzorów. Tak jak drzwi aluminiowe występują w wielu wzorach, tak drzwi stalowe u producentów produkowane są w kilku wariantach, ponieważ są surowe i nie można ich traktować jako elementu ozdobnego.