Panele fotowoltaiczne najczęściej możemy zobaczyć na dachach budynków, ale prawda jest taka, że nie jest to jedyny sposób ich montażu. Równie dobrze mogą one zostać zamontowane na gruncie. W jakich przypadkach lepszym rozwiązaniem jest dach, a w jakich grunt? I jakie korzyści przyniesie nam to, że zdecydujemy się na rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika województwo podlaskie? Zapraszamy do lektury artykułu, który pozwoli poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. 

Montaż paneli fotowoltaicznych − na co zwrócić uwagę? 

Decydując się na fotowoltaikę, musimy liczyć się z tym, że na jej zakup oraz montaż będziemy musieli przeznaczyć dość sporą sumę pieniędzy. Jednak jednorazowy wydatek nie powinien stanowić czynnika, przez który zrezygnujemy z tej ekologicznej instalacji. Bowiem w dłuższej perspektywie czasu instalacja się zwróci, a my będziemy płacili o wiele niższe rachunki niż sąsiedzi, którzy nie posiadają paneli słonecznych. Jednym słowem jest to inwestycja na długie lata, która jest jak najbardziej opłacalna. Przy czym, żeby przynosiła jak największe korzyści, trzeba zadbać o odpowiedni montaż paneli fotowoltaicznych. Co to oznacza? Przede wszystkim trzeba wybrać takie miejsce, które jest bardzo nasłonecznione. Dzięki temu panele będą mogły długo pracować, absorbując promienie słoneczne i doprowadzając do naszego domu darmowy prąd. Wybierając miejsce, gdzie zamontowane mają zostać panele fotowoltaiczne, koniecznie musimy zastanowić się nad tym, czy będzie ono zapewniało wydajną instalację przez cały rok. Aby nie okazało się, że latem panele zostaną przysłonięte przez drzewa, a padający na nie cień sprawi, że produkcja prądu będzie znikoma. Jeżeli masz pomysł na to, gdzie zamontować fotowoltaikę, ale nie wiesz, czy to rozwiązanie się sprawdzi, to zdaj się na pomoc naszych fachowców. Z nami fotowoltaika województwo podlaskie to minimum formalności, ale za to maksimum korzyści. Sprawdź ofertę na stronie https://www.solar-progress.pl/fotowoltaika-wojewodztwo-podlaskie, a następnie skontaktuj się z nami i zadbaj o niższe rachunki za energię elektryczną. 

Montaż na dachach lub gruncie 

Najpopularniejszym sposobem na montaż paneli fotowoltaicznych jest mocowanie ich na dachach skośnych. Zaletą jest to, że taki montaż przebiega szybko, wykonanie instalacji jest proste, a konstrukcja nie przeszkadza i nie zabiera wolnego miejsca, które mogłoby zostać wykorzystany na coś innego. W przypadku dachów prostych cała operacja trwa nieco dłużej, ponieważ konieczne jest zbudowanie takiej konstrukcji, która umożliwi zamocowanie paneli pod odpowiednim kątem. Przy dachach skośnych nachylenie uzależnione jest od tego, jaki kąt ma dach. Istnieje jeszcze jeden dość popularny sposób na montaż paneli słonecznych i jest nim mocowanie na gruncie. Minusem jest to, że konstrukcja wymaga przeznaczenia na nią sporo miejsca, ale za to dużym plusem jest łatwy dostęp do panelu, np. w celach serwisowych czy usunięcia śniegu… Fotowoltaika województwo podlaskie to całe mnóstwo korzyści, które są na wyciągnięcie Twojej ręki! Zgłoś się do nas i spraw, że mimo podwyżek Twoje rachunki za prąd znacznie się obniżą!