Wielu z nas nierzadko staje przed dylematem, towarzyszącym zakupowi nowego zegarka. Mowa tu oczywiście o wyborze między estetyką a niezawodnością. Wystarczy jednak przyjrzeć się ofertom najbardziej renomowanych, szwajcarskich producentów, aby móc zauważyć, że obie cechy można z łatwością połączyć.

Idealnym przykładem czasomierzy tak samo klasycznych, co precyzyjnych jest seria Frederique Constant Slimline. Jak wskazuje nazwa, znajdziemy tu zegarki o smukłej konstrukcji, przeznaczone zarówno dla pań, jak i panów. Oto, dlaczego seria ta jest jedną z najchętniej wybieranych przez klientów, stawiających wyłącznie na klasę premium.

Sukces leży w prostocie

Seria Frederique Constant Slimline stawia przede wszystkim na prostotę formy. Znajdziemy tu zatem okrągłą kopertę z białą tarczą, okraszoną prostymi oznaczeniami godzin. Projektanci zadbali jednak o to, aby za nieskomplikowaną formą w dalszym ciągu krył się niezrównany styl. Zegarki tego typu najlepiej sprawdzają się bowiem w sytuacjach codziennych, wpasowując się w każdą z obranych przez nas kreacji.

Niezwykle ważne jest zatem, aby prosty design w dalszym ciągu sprawiał wrażenie ozdoby stylowej. Nie inaczej jest w przypadku serii Slimline. Jeśli nie lubimy zatem zegarków złotych lub stosunkowo dużych, naprawdę warto jest przyjrzeć się tej propozycji szwajcarskich ekspertów.

Funkcjonalność

Dobry zegarek powinien być nie tylko ozdobą, ale też niezawodnym narzędziem do odmierzania czasu. Czasomierze Frederique Constant Slimline odznaczają się wysoką precyzją, dzięki czemu nie musimy martwić się, że ustawiony zegarek zacznie gubić rytm pracy po pewnym czasie. Ciekawostką jest tu także wskaźnik faz księżyca, umieszczony na tarczy.

I chociaż nie wszyscy znajdą dla niego praktyczne zastosowanie, bez wątpienia jest to niezwykle stylowy, oryginalny dodatek. Czasomierze wyposażono w mechanizmy kwarcowe, zaś koperty o średnicy 30 mm wykonano ze stali szlachetnej. Zależnie od naszych preferencji, możemy zdecydować się na model z paskiem skórzanym lub stalową bransoletą.

Zegarki te odznaczają się jednocześnie bardzo dobrą szczelnością – możemy zanurzyć się z nimi na głębokość do 30 metrów. Polecamy wszystkim entuzjastom klasycznych, nieskomplikowanych czasomierzy!