Funkcjonalne elementy wystroju dla każdego domu

Pożyteczne elementy wyposażenia domu to coś, nad czego zakupem powinniśmy pomyśleć już na samym etapie zakupu nowych mebli. Oprócz walorów estetycznych, pomogą nam one bowiem w lepszym zagospodarowaniu przestrzeni oraz zwiększeniu wygody naszej i naszych gości. Szczególnie, że akcesoria pokroju nóżek meblowych wcale nie muszą kosztować wiele, zaś ich przydatność jest naprawdę ogromna. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby dostosować zakup nie tylko do naszych indywidualnych potrzeb, ale też ogólnej aranżacji wnętrz. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego dodatki pokroju wieszaków ozdobnych są równie, co same meble.

Wieszaki ozdobne – stylowe uzupełnienie domowej garderoby

Chociaż większość naszych ubrań będziemy przechowywać w szafie, powinniśmy również zastanowić się nad wydzieleniem miejsca w przedpokoju lub na korytarzu, w którym można będzie powiesić kurtkę. Z odzieży tego typu będziemy bowiem korzystać często, dlatego też umieszczenie jej przy wejściu pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Niestety, ze względu na metraż tego typu miejsc, postawienie w nich dużej szafy nie jest najlepszym wyjściem. Z pomocą przychodzą nam tu właśnie wieszaki ozdobne, niewymagające dużej przestrzeni. Co więcej, szeroki wybór dostępnych designów sprawi, że wieszak stanie się równie widoczną ozdobą przedpokoju, co chociażby lustro. Na rynku znajdziemy bowiem akcesoria aluminiowe, chromowane czy też satynowe.

Nóżki meblowe – efektowne i stabilne

Chociaż jest to element często przeoczany, nóżki od mebli mają ogromny wpływ zarówno na ich prezencję, jak i funkcjonalność. Ich brak lub nieprawidłowy dobór mogą bowiem sprawić, że mebel nie tylko będzie psuć całą aranżację, ale również chwiać się. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku łóżek, po których mogą skakać nasze pociechy. Nowoczesne nóżki meblowe, dostępne chociażby w uznanym sklepie XXL Meble, pozwolą nam na nadanie meblom odpowiedniej stabilności. Nóżki są przy tym niezwykle pomocne podczas regularnych porządków – uniesiony mebel umożliwi nam bowiem dotarcie odkurzaczem pod jego spód.