Osobna garderoba bywa marzeniem, chociaż nie zawsze można je spełnić. W małym mieszkaniu trudno wygospodarować miejsce dla domowników, a co dopiero przeznaczać pokój na garderobę. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie garderoby do przedpokoju. W jaki sposób to osiągnąć? Najbardziej praktyczne są w tym przypadku pojemne szafy. Musimy jednak pamiętać, że to pomieszczenie stanowi wizytówkę każdego domu. Warto więc odpowiednio zadbać o wystrój przedpokoju lub korytarza. 

 

Jak urządzić przedpokój, by był funkcjonalny i estetyczny?

 

Przedpokój to zwykle niewielkie pomieszczenie; często długie, wąskie i ciemne. Jak zatem sprawić, by wyglądał ładnie, a w dodatku był funkcjonalny? Najlepszym rozwiązaniem są w tym przypadku szafy dostępne  w różnych rozmiarach, szafy z przesuwnymi drzwiami, wieszaki, lustra oraz szafki na buty. Te meble pomogą nam uchronić się przed chaosem, zapanować nad przestrzenią i z nieciekawego wnętrza zrobić stylowy, elegancki przedpokój w stylu, o jakim tylko marzymy. Garderoby do korytarza z przesuwanymi drzwiami i lustrem nie tylko nie zabiorą nam miejsca, ale też optycznie powiększą przestrzeń. Jest to rozwiązanie praktyczne i nowoczesne. 

Pamiętajmy też, że nie tylko meble tworzą wystrój. W przypadku ciemnych i wąskich przedpokoi ogromne znaczenie ma właściwe oświetlenie oraz kolory. Jeżeli zdecydujemy się nie na wbudowane szafy, a na garderoby drewniane również zwracajmy uwagę na to, by były wykonane z jasnego drewna. Taki wybór rozjaśni przestrzeń i nada pomieszczeniu eleganckiego wyglądu. Dodatkowy wieszak na kurtki i płaszcze umożliwi zapanowanie nad nieporządkiem zarówno wówczas, gdy odwiedzą nas goście, jak i w przypadku, gdy wrócimy przemoczeni i będziemy musieli gdzieś powiesić odzienie wierzchnie. 

 

Garderoba z przesuwanymi drzwiami

 

Najpopularniejsze garderoby do przedpokoju to szafy z przesuwanymi drzwiami, które nie zajmują przestrzeni i nie ograniczają możliwości poruszania się. Takie rozwiązanie jest po prostu bezcenne. Dzięki temu garderoby do korytarza, przedpokoju, czy wnęki mieszczą się w wyznaczonej przestrzeni, nie blokują przejścia i są zaskakująco pojemne. W takiej garderobie znajduje się wystarczająca liczba półek, szafek na odzież wiszącą oraz dodatkowej przestrzeni na inne, rzadziej używane rzeczy. Zaletą garderoby z przesuwnymi drzwiami jest także możliwość umieszczenia lustra na drzwiach. Dzięki temu optycznie powiększamy przedpokój, a jednocześnie mamy miejsce, by przejrzeć się przed wyjściem z domu. 

Garderoby do korytarza z przesuwnymi drzwiami są nowoczesne, eleganckie, bardzo praktyczne i dostępne w różnych rozmiarach oraz stylach. Sprawdzają się zarówno w mieszkaniach w blokach, jak i w kamienicach.

 

Stylowe garderoby drewniane w przedpokoju

 

Garderoby drewniane zajmują nieco więcej miejsca, ale w zamian robią ogromne wrażenie na każdym, kto przekroczy próg mieszkania. Są trwałe, stylowe i stanowią ozdobę każdego wnętrza. Najważniejszymi elementami są: drewniany wieszak, który będzie łatwo dostępny dla gości, szafka na buty z wygodnym siedziskiem, lustro, by można było przejrzeć się przed wyjściem oraz szafka z szufladą na drobiazgi. Wybór drewna, koloru i stylu jest bardzo bogaty. Niezależnie od tego, czy będzie to klasyczna, drewniana garderoba, czy też przedpokój w stylu prowansalskim z białymi meblami – miejsce to z pewnością zachwyci stylem i elegancją. 

W małych przedpokojach niezwykle popularne są garderoby drewniane w formie jednej szafy łączącej szafę na ubrania, lustro, siedzisko oraz dodatkowe szufladki. Niekiedy w zestawie znajduje się jeszcze wieszak na kurtki i płaszcze.