Świeży i naturalny chleb to chleb na zakwasie! Zakwas to naturalny produkt uboczny powstały w wyniku fermentacji maki. A sam zakwas jest bogaty w kwas foliowy i witaminy z grupy B, które odpowiadają za koncentrację, sprawy umysł i dobre samopoczucie. Kupując chleb zawsze pytajmy o rodzaj mąki, z którego został wyrobiony bochenek.

Jak rozpoznać świeży chleb we Wrocławiu?

Mąki wysokich typów są dużo bogatsze w minerały i witaminy w porównaniu do mąk niskiego typu. Cukier zawarty w białej mące, a tym samym spożywanie białego chleba daje nam chwilowe zaspokojenie głodu i może powadzić do przyrostu masy ciała. Żyjąc w dużych aglomeracjach miejskich szukamy alternatywnych rozwiązań dla pieczywa wytworzonego z gotowych mieszanek mącznych. Anonimowość w miastach powoduje, że tak naprawdę nie mamy sąsiadów, którzy polecą lokalną piekarnię czy warzywniak. Dlatego z pomocą przychodzi internet. Do najczęściej wpisywanych fraz należy świeży chleb Wrocław. Miejmy świadomość, że piekarnie z tradycją również istnieją w świecie wirtualnym. Lokalni producenci naturalnego pieczywa prowadzą swoje strony internetowe oraz fanpage w mediach społecznościowych. To dzięki sprawnej komunikacji możesz w kilka minut poczytać o historii zakładu, ale także recepturach i składnikach.

Jaki chleb jest najlepszy dla osób fizycznie aktywnych?

Zdaniem dietetyków pieczywo ciemno, czyli razowe jest pieczywem bardziej wartościowym i odżywczym w porównaniu do pieczywa białego. Najlepszym wyborem będzie chleb ciemny – żytni. Czym charakteryzuje się jasne pieczywo? Przede wszystkim brak w nim błonnika, minerałów i witamin. W zamian jest bardzo kaloryczny. Jak zatem wybrać odpowiedni bochenek dla siebie? Pamiętaj, że chleb żytni nie może być barwy ciemnoczekoladowej. Jeśli zauważyłeś, że twoje pieczywo jest „za ciemne” oznacza to, że producent dodał koloryzujący karmel. Odpowiednim chlebem będzie bochenek w kolorze brązowo – szarym. Uwielbiasz pieczywo pszenne? Tutaj również musisz zwrócić uwagę na jego barwę. Im jaśniejszy tym bardziej nasycony sztucznymi polepszaczami. Kolejnym aspektem jest waga bochenka. Chleb żytni i pełnoziarnisty powinien być ciężki – im cięższy tym lepszy. Lekkie chleby są sztucznie nadmuchane. Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując pieczywo? Na jego wnętrze! Oznacza to, że środek chleba ciemnego musi być wilgotny, zbity i lekko porowaty. Z kolei środek chleba pszennego charakteryzuje się równomierną porowatością. A jego skórka powinna być złocista. Terminy przydatności powinny być krótkie zarówno w przypadku chleba ciemnego i jasnego.

Świeży chleb Wrocław – smacznie i zdrowo, czyli kupuj świeże pieczywo od lokalnych dostawców!

Wielu z nas rezygnuje z jadania pieczywa ze względu na jego jakość i brak możliwości pozyskania prawdziwego chleba pochodzącego z tradycyjnej piekarni. Polepszacze, wzmacniacze, sztuczne aromaty – tym charakteryzują się chleby i bułki sprzedawane w popularnych sieciach handlowych.