Jakie są przyczyny powstawania skoliozy o człowieka?

Skolioza tak naprawdę może powstać z wielu powodów. W medycynie istnieje wiele podziałów oraz rodzajów skolioz, które klasyfikuje się w zależności od momentu charakteru choroby, powstawania zmian, przyczyn oraz stopnia zmian. Możemy wyróżnić skoliozę niemowlęcą, dziecięcą, młodzieńczą oraz skoliozę osób dorosłych. Przyczyny prowokujące takie zaburzenie to: skolioza wrodzona, skolioza nerwowo-mięśniowa oraz skolioza idiopatyczna. Leczenie skoliozy Szczecin w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso przeprowadzane jest zawsze profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniem!

Szybka diagnoza równa się przeprowadzeniem skutecznej terapii rehabilitacyjnej! Leczenie skoliozy Szczecin

Nie od teraz wiadomo, że szybka diagnoza równa się odpowiedniemu leczeniu czy rehabilitacji. Leczenie skoliozy Szczecin działa na dokładnie takiej samej zasadzie! Dzięki szybkiemu zdiagnozowaniu skoliozy zwiększa się szansa na przeprowadzenie skutecznej terapii. Podstawowym testem, który stosuje się na pacjentce lub pacjencie, jest test Adamsa polegający na swobodnym wykonaniu skłonu w przód. Na pewno znacie to ze szkoły podstawowej! Dzięki niemu możliwe jest stwierdzenie istniejących asymetrii oraz rotacji w obrębie tułowia.

Jaka jest główna cecha charakterystyczna dla schorzenia, jakim jest skolioza?

Cechą charakterystyczną skolioz jest ich duża różnorodność! Dotyczy ona stopnia zmian, tempa narastania oraz wieku pacjentki lub pacjenta. Dlatego właśnie leczenie skoliozy Szczecin w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Werakso jest dobierane indywidualnie do osoby z tym schorzeniem, aby jak najbardziej skutecznie leczyć ten problem. Skolioza mniejsza niż 10 stopni jest uznawany przez wiele osób za skrzywienia kręgosłupa i nie jest leczona. Zalecana jest wtedy dokładna obserwacja takiej pacjentki lub takiego pacjenta, zwłaszcza gdy jest to osoba młoda.

Wady postawy to zmora dzisiejszej młodzieży, jak i dorosłych osób!

Skolioza, jak i ogólnie wady postawy to spora zmora dzisiejszych czasów! Powstawanie takich schorzeń spowodowane jest w głównej mierze rozwojem cywilizacyjnym. Na co dzień mniej się ruszamy, jesteśmy mniej sprawne i sprawni, częściej łapiemy choroby oraz młodsze pokolenia mają po prostu słabsze organizmy. Leczenie skoliozy Szczecin i szeroko pojętych wad postawy to dość żmudny i długi proces, który wymaga wielkiego zaangażowania od pacjentki lub pacjenta. Najważniejsza jest konsekwencja w leczeniu!