Do czego wykorzystuje się grafikę 2D?

Ze względu na swój ogólny kunszt, grafika 2D pozwala na osiągnięcie różnych form wyrazu. Dlatego rozwiązanie to idealnie nadaje się do infografik (np. pracowników firm) oraz wszelkiego rodzaju reklam. W Fesido jestesmy wieloletnimi ekspertami w dziedzinie grafiki 2D. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci mogli uzyskać wysokiej jakości grafikę zgodną z prezentowanymi przez nas koncepcjami. Stawiamy sobie dużo wyzwań w pracy, dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc wszystkim klientom, nawet w wyjątkowo delikatnych kampaniach.

Grafika 2D działa w dwóch wymiarach. Są to różnego rodzaju plany wykorzystujące figury geometryczne, takie jak koła, prostokąty itp. Przeciwieństwie do grafiki 3D, gdyż grafika 3D wykorzystuje trójwymiarowość, próbując stworzyć wrażenie trójwymiarowej przestrzeni na normalnie płaskim nośniku, takim jak ekran monitora lub kartka papieru. Przykładem może być równoodległy rzut ciała stałego, takiego jak kula lub sześcian.

Szczególnym przypadkiem grafiki 2D w grach wideo jest tak zwana projekcja izometryczna. Renderowanie obiektów obróconych na ekranie pod kątem 45 stopni bez użycia perspektywy pozwala stworzyć iluzję trójwymiarowego obrazu. Ta technika była powszechna w cRPG i grach strategicznych lat 90.

Grafika 2D – co to jest?

Grafika 2D – Grafika dwuwymiarowa. Termin ten może odnosić się zarówno do wydziałów informatyki zajmujących się grafiką 2D i technikami ich przetwarzania, jak i samych obrazów cyfrowych, na które składać się może tekst, grafika oraz obiekty 2D.

Pojęcie grafiki dwuwymiarowej obejmuje modele geometryczne (zwane grafiką wektorową), obrazy cyfrowe (zwane grafiką rastrową) oraz tekst o zdefiniowanych stylach, rozmiarach, czcionkach, kolorach, pozycjach i orientacjach. Wszystkie komponenty można dowolnie zmieniać poprzez modyfikacje dwuwymiarowe, takie jak translacja, obrót i skalowanie.

Szukając sprawdzonych usług do swojej firmy, aby wykonać odpowiednią grafikę 2D, zachęcamy serdecznie do skorzystania z ofert firmy Fesido.