Właściciele czworonogów wiedzą o tym, jak psy są aktywne, nie tylko duże rasy, ale również i małe, dlatego należy zapewnić zwierzętom bardzo dużo aktywności, a także poświęcić im nieco czasu, żeby ich wyszkolić. Szczególnie niespożytą energię mają oczywiście szczenięta oraz młode psy. Takim psom warto nie tylko kupować specjalną karmę, która uzupełni wszystkie zapotrzebowanie na witaminy i minerały, a także pomoże im wzrastać, ale również warto zaopatrzyć i psy w zabawki oraz gryzaki dla psów. Są to specjalne kości czy też inne chrupki, które zostały stworzone z suszonego mięsa, a także wielu innych dodatków. Pozwalają one szczeniakom czy też młodym psom się bawić się rozładować nadmiar energii, a także poćwiczyć żucie. Co warto jeszcze wiedzieć o gryzakach? Na jakie warto się zdecydować i gdzie zrobić zakupy? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Gryzaki dla psa 

Gryzaki dla psa są bardzo ważne, przede wszystkim w fazie wzrostu zwierzęcia. Największą frajdę z gryzienia odpowiednio uformowanych kości czy też chrupków mają oczywiście najmłodsze psy, które mogą również spożytkować nadmiar energii, która ich rozsadza. Szczeniaki bardzo często uwielbiają coś żuć. Przede wszystkim dlatego, że rosną im zęby, co powoduje dyskomfort dziąseł, a także przekłada się na to, że dziąsła zaczynają im puchnąć. Warto wtedy zakupić zabawki, które pozwolą im rozładować energię, a także załagodzić ból związany z swędzeniem wyrastających zębów.  Oczywiście warto zakupić gryzaki dla psa, które dodatkowo pełnią jeszcze inne funkcje, dostarczają przede wszystkim bardzo wielu witamin. 

Gryzaki dla psa – witaminy

Co warto wiedzieć o witaminach, które zawarte są w gryzakach dla psów? Przede wszystkim to, że są to produkty wykonane z mięsa suszonego, ale także białka oraz wielu innych składników pochodzenia naturalnego. W tego typu kościach czy też innych chrupkach nie ma żadnych konserwantów oraz składników sztucznych, które mogłyby powodować uczulenia, a także niekorzystnie wpłynąć na organizm zwierzęcia. Takie gryzaki dla psów mogą spożywać zarówno szczenięta, jak i psy dorosłe. Zawierają one szereg witamin pozwalających im wzrastać, odpowiedzialne są za budulec kości, ale także za wygląd sierści. 

Gryzaki dla psów zawierają takie witaminy jakby między innymi B12, B6, A, C, E, które bardzo dobrze wpływają na organizm. Gryzaki dla psów są skierowane przede wszystkim dla nieco większych ras, tak jak owczarki niemieckie lub też dogi, czyli psów, które często narażone są na dysplazję stawów biodrowych, a także brakuje im nieco własnych chrząstek, odpowiedzialnych za wytrzymałość stawów. W takich sytuacjach warto zdecydować się na suplementację, ale także zakup sprawdzonych gryzaków, które nie dość że uzupełnią wszelkie niedobory, to także pozwolą rozładować nagromadzone napięcie. 

Gdzie kupić? 

Gryzaki dla psa warto nabyć w sprawdzonych sklepach. Warto zdecydować się również na zakupy online, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu, a także przejrzeć dokładnie ofertę i wybrać taki gryzak dla psa, jaki spełni wszystkie oczekiwania.