Decydując się na założenie oczka wodnego, należy pamiętać, że konieczna jest jego regularna pielęgnacja. Nie można pozostawić oczka wodnego samego sobie, ponieważ bardzo szybko zzielenieje i nie będzie nadawało się już do niczego. Jest kilka zasad, o których warto pamiętać, chcąc zdecydować się na oczko wodne, a zatem to jest konieczne?

 

Zakładanie oczka

 

Trzeba pamiętać, że zakładać oczko wodne należy z rozwagą. Jeśli Twój teren jest ukształtowany w sposób zróżnicowany, musisz umieścić oczko wodne na na jak najwyższym poziomie, aby zalegające liście czy inne gałązki, nie spadały prosto do oczka wodnego z wyższych partii Twojego ogrodu. Na pewno przydać się też pompa z filtrem do oczka wodnego, która wyczyści oczko wodne, ale o tym za chwilę.

 

Czyszczenie oczka wodnego powinno przebiegać bardzo często, jeśli masz wolne, dobrze jest co tydzień wyczyścić dokładnie zalegające liście, a także inne nieczystości. Na pewno przydać się pompa z filtrem do oczka wodnego, która odpowiednio napowietrzy wodę, a także wyczyści ją ze wszystkich bakterii. Pamiętaj, że jeśli planujesz hodować tam ryby, oczko wodne musi mieć przynajmniej metr szerokości i długości, aby mogły one swobodnie pływać. Warto także regularnie czyścić i zachować odpowiedni stan oczka wodnego, aby ryby mogły tam swobodnie pływać

 

Pompa z filtrem do oczka wodnego

 

Pompa z filtrem przyda się Ci oprócz napowietrzania wody, także do osiągnięcia równowagi biologicznej w danym zbiorniku,  dzięki zastosowaniu odpowiedniego urządzenia, unikniesz występowanie tak zwanej zielonej wody, a także nagromadzenia się różnorodnych glonów i dlatego warto zdecydować się na zakup polecanych pomp do oczek wodnych od znanych producentów. Wtedy będziesz mieć pewność, że sprzęt będzie działał bardzo dobrze przez długi boki,  to z pewnością znajdziesz bardzo wiele polecanych artykułów, które z pewnością przypadną Ci do gustu.