Każda aktywność sportowa wymaga innego stroju i akcesoriów. Odzież sportowa musi zapewniać wygodę podczas treningów, nie może także krępować ruchów. Zawsze musi być właściwie dopasowana do sylwetki. Pamiętaj, że do niektórych dyscyplin trzeba wybierać modele wodoodporne lub termoaktywne, sprawdzą się one, np. podczas biegania.

Czym jest odzież sportowa?

Wbrew powszechnej opinii do odzieży sportowej zalicza się także buty i bieliznę. Przed zakupem warto rozważyć, jakie ubranie lub obuwie będzie najlepsze do danej dyscypliny. Inny ubiór sprawdzi się do ćwiczenia na siłowni, a odmienny do biegania, czy na fitness. Odzież sportowa spełnia bardzo ważne zadanie podczas treningów – chroni ciało od czynników zewnętrznych oraz przed otarciami, przepoceniem, niewygodą czy uciskiem. Aby strój sportowy spełniał swoją funkcję, to podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał oraz krój, ponieważ przekłada się to na samopoczucie osoby ćwiczącej w odzieży sportowej.

Odzież sportowa – jaką zakupić?

Odzież sportowa musi być zawsze dobrana do rodzaju ćwiczeń oraz do warunków podczas uprawiania sportu. Czy aktywność fizyczna będzie uprawiana w pomieszczeniu, czy na zewnątrz? Gdy zaczynasz swoją przygodę ze sportem, to warto na początku zakupić podstawowy zestaw, a następnie pomału go rozbudowywać o kolejne elementy. Kupując odzież sportową, warto zwrócić uwagę na jakość materiału i wykonanie, co przekłada się na komfort i czas użytkowania.

Do damskiej odzieży sportowej zaliczają się głównie stroje na fitness i siłownię. Ćwiczenia te odbywają się najczęściej w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego panie nie muszą kupować bluzy czy spodni termoaktywnych. Kobiety podczas wykonywanych ćwiczeń powinny zabezpieczyć piersi, dlatego zalecamy ćwiczenia tylko w stanikach sportowych, które utrzymają biust w miejscu i będą wygodne podczas wykonywania ćwiczeń w pozycji leżącej.

Panowie z reguły decydują się na różne aktywności sportowe. Najczęściej jednak jest to duży wysiłek fizyczny na siłowni. Podczas tak intensywnych ćwiczeń ubranie szybko przesiąka potem, dlatego ważne jest, aby odzież sportowa była wykonana z oddychającego i odprowadzającego nadmiar wilgoci materiału. Dzięki temu mężczyźni będą czuli się bardzo komfortowo podczas treningu. Do ćwiczeń panowie najczęściej wybierają krótkie spodenki i koszulkę bokserkę. Na chłodniejsze dni, warto krótkie spodenki zamienić na spodnie dresowe, a na koszulkę włożyć bluzę sportową z kapturem.