Aukcje dzieł sztuki to wydarzenia niezmiennie popularne od lat. Dotychczas kojarzyły się one z czymś niedostępnym i jednocześnie dedykowanym wyłącznie wybranej grupie społeczeństwa. Z czasem podejście do sztuki bardzo się zmieniło. Dziś tak naprawdę każdy może sprzedaż lub kupić obraz. Jak się przygotować do całego procesu? Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem sztuki od wielu lat, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z kolekcjonowaniem obrazów, koniecznie sprawdź, co oferuje klientom Dom Aukcyjny Panorama. Instytucja mieści się w dawnym budynku galerii sztuki i z powodzeniem prowadzi aukcje dzieł sztuki. Dom Aukcyjny zarówno sprzedaje, jak i kupuje obrazy, a także cenną biżuterię. Dom Aukcyjny dedykowany jest osobom zainteresowanym nie tylko sztuką dawną, ale także współczesną i nowoczesną. Ponadto Panorama słynie z bardzo dużego zainteresowania licytacjami. Zazwyczaj wszyscy klienci opuszczają aukcję z wypatrzonym, nowym dziełem sztuki. 

Dom Aukcyjny Panorama

Tak, jak wspomnieliśmy Dom Aukcyjny Panorama, nie tylko zajmuje się skupem obrazów, ale także je wycenia i sprzedaje. Ponadto pracownicy to zespół pasjonatów sztuki, którzy nieustannie współpracują z ekspertami, na przykład podczas realizacji profesjonalnej wyceny obrazu. Wartym uwagi jest fakt, że organizatorzy aukcji na prośbę klienta pomagają mu stworzyć kolekcję dzieł sztuki, na przykład ulubionych artystów. Ośrodek oferuje prócz wyceny także specjalistyczną ekspertyzę. 

Zastanawiasz się, kto może uczestniczyć w aukcje dzieł sztuki? 

Osoby, które hobbistycznie kolekcjonują dzieła sztuki – nie ma tu znaczenia doświadczenie, są to zarówno osoby z długoletnim stażem, jak i osoby stawiające pierwsze kroki na aukcjach. Podczas aukcji nie brakuje właścicieli rezydencji, eleganckich hoteli, którym zależy na podkreśleniu swoich wnętrz. A trzecią grupę osób tworzą biznesmeni, którzy chcą inwestować swój majątek nie tylko w nieruchomości. Należy wspomnieć, że podczas aukcji dzieł sztuki nawiązują się nowe znajomości. Miejsce ma także wymiana doświadczeń. Dzięki spotkaniom uczestnicy poszerzają swoją wiedzę na temat różnych epok, z których pochodzą obrazy i biżuteria. 

Jak bezpiecznie kupić obraz? 

Jeżeli myślisz o tym, aby powiększyć swoją kolekcję o nowe obrazy, to zajrzyj na stronę domaukcyjnypanorama.pl. Placówka słynie z bezpiecznych i udanych transakcji. Zatem, jak w kilku krokach kupić obraz? Po pierwsze, wybierz obraz, który jest w zasięgu twoich zainteresowań. Obraz możesz wybrać na wystawie przedaukcyjnej lub zamówić katalog licytowanych dzieł sztuki. Katalog jest zawsze dostępny na stronie internetowej. Jeśli będzie to twoja pierwsza licytacja, skontaktuj się z organizatorami, którzy służą pachowym doradztwem i pomocą. Etapem wieńczącym proces zakupu jest uczestnictwo w licytacji osobiście, telefonicznie lub online. Możesz także zdecydować się na sekretną ofertę, która zapewnia anonimowość. Tutaj pracownik Domu Aukcyjnego licytuje w twoim imieniu i nie przekracza wyznaczonego przez ciebie limitu cenowego.