Szambo jest zbiornikiem wodnym, które nie ma odpływu. Montowane są najczęściej w domostwach, w których nie można się podłączyć do miejskiej oczyszczalni. Bardzo często są one dosyć popularnym rozwiązaniem także w domkach letniskowych. Warto je wykorzystywać, ponieważ mają dość dobry potencjał, zwłaszcza te wykonane z betonu. Zbiornik betonowy jest trwały i wytrzymały i pomieści bardzo dużo nieczystości, w zależności od tego oczywiście, jakiej pojemności się kupi. Beton nie jest także materiałem naturalnym, dlatego nie wpływa negatywnie na środowisko. Mogą się jednak pojawić pewne problemy z szambem, zatem jakie to są problemy i w jaki sposób ich uniknąć?

Problemy z szambem

Nie da się ukryć, że bezodpływowe zbiorniki betonowe są jednym z najpopularniejszych rozwiązań, tuż obok zbiorników z tworzyw sztucznych. Natomiast one nie cieszą się aż takim sporym popytem. Bardzo często z powodu najczęściej nieprzestrzegania różnorodnych zasad eksploatacyjnych, mogą pojawić się znaczące problemy. Jeśli szambo nie będzie dostatecznie dobrze sprawdzane, bardzo szybko będzie konieczna wymiana na nowe. Warto jednak tego uniknąć i warto temu zapobiec, w jaki sposób?

Jak zapobiec problemom ze zbiornikami betonowymi?

Przede wszystkim, aby zbiorniki betonowe cieszyły się dłużej świetnym stanem, warto przestrzegać między innymi zasad dotyczących przeglądu. Przegląd musi być zlecany przynajmniej co 2, 3 lata, a w momencie, kiedy zauważysz przecieki, trzeba jak najszybciej je wyeliminować poprzez serwisowanie produktu. Warto w tym celu zamówić i usługi specjalnej firmy, dzięki temu uda się szybko przywrócić szambie dawny wygląd. Mogą się również pojawić inne problemy, przede wszystkim, gdy do toalety jest spuszczanych bardzo dużo niekorzystnych substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na cały zbiornik, nawet na ten wykonany z betonu. Niekorzystnie wpływa na przykład benzyna, farby, smary, oleje, dlatego warto nie spłukiwać ich w toalecie. Niekorzystnie wpływają także różnorodne środki ochrony. Problemy mogą pojawić się w zbiornikach betonowych w momencie wyrzucania tam niedopałków, papierosów, pieluch i innego tego typu produktów.

Jeśli szukasz polecanych produktów koniecznie zajrzyj na stronę: https://szamba-septic.pl/, tam z pewnością znajdziesz odpowiednie zbiorniki betonowe.