plac zabaw

W dzisiejszych czasach plac zabaw to już nie tylko piaskownice, w których maluchy dzielnie przesypują zawartość wiaderek. Na placach zabaw możemy spotkać liny wspinaczkowe, fantazyjne zjeżdżalnie, tunele oraz tematyczne domki lub statki, które często stają się główną atrakcją dla dzieci. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że odpowiednie wyposażenie placu zabaw powinno nie tylko pozwala

na rozwijanie dziecięcych pasji i umiejętności, ale musi być również atrakcyjne dla ich opiekunów, aby wszyscy mogli czerpać jak najwięcej radości ze wspólnego pobytu na świeżym powietrzu.

Wyposażenie placu zabaw

Wyposażenie placu zabaw powinno być nie tylko estetyczne i kolorowe, ale i zachęcać dzieci do ruchu, aby mogły się rozwijać i doskonalić motorykę. Jeśli przyzwyczaimy maluchy do aktywności i uczynimy z niej przyjemną rozrywkę, to zachęcimy je do aktywności fizycznej przez całe życie. Sprzęty takie jak huśtawki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe pomagają dziecku budować koordynację ruchową, rozwijają równowagę, szybkość i zwinność. Huśtawki na placach zabaw w różnych wersjach i wielkościach, dzięki czemu łatwo wpisują się w dostępną przestrzeń.

Dużą popularnością cieszą się też bujaki, które są całkowicie bezpieczne dzięki specjalnym mechanizmom sprężynowym, które pomagają kontrolować nagłe zatrzymania i maksymalne wychylenie dziecka. Posiadają także antypoślizgowe siedziska i nowoczesne uchwyty, które skutecznie zmniejszają ryzyko wypadnięcia. Starszym dzieciom spodobają się liny i ściany wspinaczkowe, które są dostępne w różnych stylach i poziomach trudności.

Ławki parkowe drewniane

Place zabaw to miejsca spotkań dzieci i dorosłych. Dzieci uczą się na nich komunikacji, uzgadniania zasad i rozwiązywania pierwszych konfliktów. Są to umiejętności niezbędne w dalszym budowaniu relacji społecznych. Z kolei dorosłym plac zabaw powinien dać szansę na spotkanie ze znajomymi i sąsiadami. Potrzebne do tego są odpowiednie elementy wyposażenia placu zabaw, np. ławki parkowe drewniane czy stoły, które pozwolą dorosłym na spokojne doglądanie swoich pociech i jednoczesny odpoczynek. Tego typu produktów można szukać np. na naszej stronie internetowej basterlawki.pl.

Wiemy, jak ważne na placach zabaw jest, by móc chwilę odetchnąć i oddać się przyjemnemu lenistwu w cieniu drzew. Dlatego też wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom i potrzebom Klientów, Mała Architektura Miejska Baster proponuje między innymi ławki parkowe drewniane z oparciem lub bez, które są doskonale wyprofilowane. Ławki te wykonane są z trwałego materiału i wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem, przyjemną kolorystyką oraz doskonałą jakością wykonania i wykończenia. Każda ławka jest połączeniem wyjątkowej formy z wygodą, funkcjonalnością i – co ważne na placu zabaw – bezpieczeństwem użytkowania. Jest również odporna na działanie warunków atmosferycznych. Jej wyjątkowe cechy powodują, że wyjście z domu stanie się przyjemnością zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci.