Remont domu i mieszkania to często bardzo stresujący okres w życiu. Zmiany w remontowanym pomieszczeniu powinny być bardzo skrupulatnie przemyślane i zaplanowane, tak aby nowe wyposażenie służyło przez kolejne kilka czy nawet kilkanaście lat. Z uwagi na ilość sprzętu i potrzebnej armatury, najbardziej kosztowne i czasochłonne są remonty łazienek. Próbując zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze, warto skupić się na pierwszym etapie remontu, czyli na znalezieniu jak najlepszej armatury, która będzie spełniać nasze oczekiwania przez długie lata. 

Jak zaplanować wyposażenie łazienki?

Najwięcej czasu w łazience spędzamy, biorąc kąpiel w wannie lub prysznic. Dla mniejszych łazienek zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest prysznic, który zajmuje mniej miejsca i pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Posiadacze dużych łazienek, zwykle wybierają prysznic z powodu oszczędności wody, której zużycie jest znacznie mniejsze niż podczas codziennych kąpieli w wannie. Co więcej, dla osób nielubiących poczucia straty czasu, to właśnie szybki prysznic przed intensywnym dniem, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zalety kabiny prysznicowej

Dla małych łazienek, dla których najważniejszy jest rozmiar prysznica, warto zwrócić uwagę na jego wymiary i sposób otwierania drzwi.  Kabina prysznicowa półokrągła przyścienna jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zaoszczędzenie miejsca. Składane drzwi gwarantują wygodę użytkowania oraz najwyższy poziom szczelności. Dla posiadaczy większych łazienek sprawdzi się kabina prysznicowa półokrągła 90×90 drzwi uchylne, w której codzienny prysznic będzie równie komfortowy. 

Jaki prysznic wybrać?

Łazienka to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale również przytulne i intymne, w którym będzie można z łatwością się zrelaksować. Prysznic powinien, więc być dostosowany wymiarem zarówno do wielkości łazienki jak i dla osób, które będą z niego korzystać. Ważne jest również zwrócenie uwagi na jego wygląd, tak aby wkomponował się w całą estetykę pomieszczenia i tworzył z nią spójną całość.