Drukarka etykiet kurierskich – warto się w nią zaopatrzyć?

Drukarka etykiet kurierskich jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Jak wszyscy wiemy każda osoba zamawiające przez internet, chce, aby jej paczka trafiła do niej w jak najszybszym czasie. Dzięki takiemu urządzeniu jest to możliwe! Zakup, jakim jest drukarka etykiet kurierskich, to nie tylko oszczędność czasu, ale także ogromna wygoda. Urządzenie może być zintegrowane z różnego typu systemami do obsługi kurierskiej i spedycyjnej, co umożliwia pobieranie danych, ale również drukowanie etykiet z Excela czy innych programów tego typu. Jeśli nadawanie i wysyłanie przesyłek jest dużą częścią Twojej działalności, to drukarka etykiet kurierskich to coś dla Ciebie!

Co musi zawierać etykieta kurierska?

Te przylepne karteczki, które umieszczane są na paczkach, muszą zawierać zestawienie najistotniejszych informacji, które umożliwiają szybkie dostarczenie przesyłki do właściwego odbiorcy. Wyglądem mogą się różnić, jednak muszą zawierać następujące dane: miejsce dostawy, adres zwrotu, dane adresata, dane nadawcy, instrukcje dotyczące dostawy, kod kreskowy lub QR oraz numer artykułu. Dzięki tak oznakowanej paczce masz gwarancję tego, że przesyłka trafi w odpowiednie miejsce. Jest to naprawdę ważne w przypadku sklepów internetowych, ponieważ nikt nie chce tracić swojej energii na rozpatrywanie reklamacji złożonych przez niezadowolonych klientów.

Drukarka etykiet kurierskich a technologia ich wydruku

Drukarka etykiet kurierskich działa najczęściej w dwóch technologiach — termicznej lub termotransferowej. Ta pierwsza polega na tym, że informacje są wypalane bezpośrednio na powierzchnię etykiety. Nie wymaga ona tuszu ani toneru, dlatego tego typu drukarki są tanie w eksploatacji. Minusem jest niestety niska trwałość druku. Druga technologia, która jest częściej wybierana, polega na nanoszeniu barwnika na etykietę za pomocą specjalnej taśmy. Nadruki charakteryzują się swoją trwałością i wysoką jakością. Drukarka etykiet kurierskich coś, co musisz mieć u siebie!