Wybranie odpowiedniej szafki lustrzanej do łazienki nie jest wcale proste. W obecnych czasach wiele osób stawia na spójność w wystroju pomieszczeń w swoim mieszkaniu i ważne jest, aby wszystkie elementy pasowały do siebie estetyką. Na szczęście na rynku znajduje się wiele modeli, które pozwalają na utrzymanie określonego stylu łazienki.

Szafki do łazienki w stylu klasycznym

Popularnym wyborem na szafkę łazienkową z lustrem jest ponadczasowy i uniwersalny styl klasyczny. Szafki utrzymane w klasycznych tonach zazwyczaj wykonane są z drewna i charakteryzują się ozdobnymi detalami, takimi jak zdobienia, rzeźbienia, czy wszelkiego rodzaju ornamenty. Rewelacyjnie sprawdzają się w pomieszczeniach stylizowanych na tradycyjne. 

Jeśli jednak szafka do łazienki z lustrem w stylu klasycznym jest dla nas zbyt ozdobna, a nasza łazienka utrzymana jest w skromniejszej stylistyce, godnym polecenia wyborem szafek lustrzanych są meble w stylu skandynawskim. Wykonane z jasnych drewnianych płyt, cechują się przede wszystkim minimalistycznym designem przeznaczonym do schludnych i prostych pomieszczeń.

A może coś bardziej nowoczesnego?

Szafki klasyczne posiadają nieprzemijający styl, jednak dla wielu z nas są one niestety zbyt tradycyjne. Coraz częściej ludziom zależy na tym, by urządzone przez nich pomieszczenia były modernistyczne. Dobrym wyborem będzie więc nowoczesna szafka łazienkowa z lustrem i oświetleniem LED. Tak jak w przypadku szafek w stylu skandynawskim, nowoczesny styl charakteryzuje się prostymi kształtami oraz minimalizmem w wykonaniu. Jednak wskazane są tutaj np. szklane lub metalowe elementy, nadające niekiedy nawet futurystyczny wydźwięk do naszej łazienki. Charakterystyczne dla tego stylu są również podświetlenia LED, które nie tylko są estetycznym rozwiązaniem, ale również niezwykle funkcjonalnym i ułatwiającym codzienną pielęgnację.

Wiele modeli nowoczesnych szafek lustrzanych LED znajdziesz w sklepie Alasta, oferującym pięknie wykonane, wysokiej jakości meble i wyroby ze szkła. Oferta szafek łazienkowych z oświetleniem znajduje się pod tym linkiem – https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/.

Pozostałe style szafek do łazienek

O ile styl klasyczny czy nowoczesny jest dosyć często spotykany w polskich domach, nie ma konieczności ograniczać się do wyboru jednego z nich. Szeroka oferta sklepów z meblami, a także specjalnie robione dla klienta szafki lustrzane na wymiar mogą być wykonane w bardziej oryginalnej estetyce. 

Jednym z obecnie panujących trendów w aranżacji mieszkań jest styl vintage. Miłośnicy retro, których w naszym kraju nie brakuje, mogą urządzić swoją łazienkę właśnie w tym stylu. Zaokrąglone kształty szafki, bogate zdobienia czy matowe wykończenie pasują nie tylko do pomieszczeń w estetyce retro, ale także w stylu boho, który również podbija serca wielu Polaków.

Kolejnym wyborem, może być postawienie na estetykę industrialną, w mieszkaniu urządzonym w stylu loftowym. Taką szafkę do łazienki powinna cechować przede wszystkim surowość i prostota wykonania. Metalowa konstrukcja czy matowe wykończenia również podkreślą industrialny styl mebla.

Jeśli jednak mamy duże zasoby finansowe, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na ekskluzywną szafkę lustrzaną wykonaną z najwyższej jakości materiałów, takich jak marmur czy granit. Złote elementy oraz ręcznie wykonane zdobienia nadadzą szafce, jak i całej łazience luksusowego wydźwięku.

Jak widać, stylów, w których możemy zakupić meble łazienkowe z lustrem, jest naprawdę dużo. To od nas zależy, który z nich konkretnie wybierzemy. Niezależnie od naszego wyboru musimy pamiętać jednak o spójnej stylistyce całego pomieszczenia.