Opakowania tekturowe należą i będą należały do najpopularniejszych oraz najczęściej spotykanych. Nic w tym dziwnego, gdyż sprawdzają się w niemal każdej sytuacji i mogą być bezpiecznie wykorzystywane do przechowywania oraz przesyłania różnych produktów. Producent opakowań tego typu ma jeszcze jednego asa w rękawie: materiał, z jakiego produkowane są opakowania jest przyjazny środowisku i w większości pozyskiwany z recyklingu, o czym warto pamiętać. 

Opakowania tekturowe są wszędzie

Tak, to prawda. Opakowania z tektury są praktycznie wszędzie, zarówno w domach, jak i w firmach. Można zapakować do nich każdą rzecz: od żywności, przez książki i artykuły biurowe, aż po sprzęty elektroniczne. Firmy przesyłkowe doręczają towary głównie w opakowaniach kartonowych. Te z tworzywa sztucznego są na drugim miejscu. Sami wiele rzeczy przechowujemy w kartonach, które stają się swego rodzaju magazynami. 

Zalety opakowań tekturowych

Opakowania tekturowe mają szereg zalet: są ekologiczne, tanie, lekkie i wytrzymałe. Odpowiednio przygotowane, zabezpieczają nawet kruche i delikatne przedmioty przed zniszczeniem. Są niezwykle praktyczne, gdyż nawet największy karton można rozłożyć „na płasko”, dzięki czemu zajmie bardzo mało miejsca i… wykorzystać ponownie, gdy zajdzie taka potrzeba. Mają różne wielkości i kształty. Na rynku, poza zwykłymi kartonami szarymi i białymi znajdują się również pięknie zdobione i kolorowe, idealne na zapakowanie w nie prezentów. Firmy mogą je wykorzystać podwójnie, gdyż poza faktem, że wysyłają w nich swoje produkty, zyskują dodatkową powierzchnię reklamową. Każde opakowanie to idealne miejsce na zamieszczenie tam drukowanego logo, hasła i grafiki. Jest jeszcze jedna zaleta, której nie przewidział żaden producent opakowań i o której zwykle się nie wspomina. Kartonowe opakowania to coś, co uwielbiają… nasze koty. 

Czy opakowania z tektury maja wady?

Oczywiście, opakowania z tektury tak jak wszystko ma swoje wady. Ich słabością są… żywioły. Ogień i woda mogą je uszkodzić, więc lepiej trzymać je z daleka od źródła ognia oraz wilgotnych piwnic.