Mogłoby się wydawać, że wybór kuchenki turystycznej oraz dobór do niej kartusza jest czymś banalnie prostym. W rzeczywistości często pojawiają się różne pytania i wątpliwości − głównie wśród tych osób, które po kartusz do kuchenki sięgają po raz pierwszy. Gdy zaczniemy przeglądać produkty, okaże się, że sklepy oferują nam różne rodzaje kartuszy do palnika, o mniejszej lub większej pojemności. Nie ulega wątpliwości, że największym powodzeniem cieszy się kartusz gazowy do kuchenki z gwintem. Dlaczego jest tak popularny wśród amatorów wycieczek i jakie są jego zalety?

Kartusz gazowy z gwintem – najlepsza opcja do transportowania

W sytuacji, gdy szukamy kuchenki turystycznej do użytku w pomieszczeniu, na przykład w domku letniskowym, to mamy więcej możliwości, jeżeli chodzi o wybór kartusza do palnika. A to dlatego, że takiej kuchenki nie musimy przenosić, tylko cały czas korzystamy z niej w jednym miejscu. Tym samym możemy sięgnąć po kartusz do kuchenki przebijany, ponieważ to, że będzie on cały czas podłączony do palnika w niczym nam nie przeszkadza. Ale jeśli zatrzymujemy się na posiłek tylko na moment i zaraz zamierzamy ruszyć z całym ekwipunkiem dalej, to przebijany produkt nam się nie sprawdzi. Wówczas nie ma innej opcji, tylko obowiązkowo musimy wyposażyć się w kartusz gazowy z gwintem. Bowiem tylko wtedy będziemy mogli odłączać kartusz, a gaz nie będzie nam uciekał. Bo przecież posiadanie jednej puszki gazu na jedno podgrzanie jest zdecydowanie nieekonomiczne. Natomiast gwint sprawia, że kartusz gazowy do kuchenki zostaje automatycznie odcięty, gaz pozostaje w puszce, a my możemy ruszać w dalszą drogę. 

Jeżeli chodzi o pojemność kartuszy do kuchenek, to na inkotime.pl znajdziemy zarówno mniejsze, jak i większe puszki z gazem turystycznym. Na niedalekie wyprawy polecamy zdecydować się na mniejszą pojemność, której zaletą jest to mniejsza waga. Z kolei po większe pojemniki powinni sięgać ci, którzy wybierają się na kilkudniowe wyprawy… Kartusz gazowy do kuchenki z gwintem to praktyczne i wygodne rozwiązanie, pozwalające na osobne transportowanie palnika i osobne kartusza.