Szybkie tempo życia sprawia, że często bagatelizujemy różne sygnały, jakie wysyłane są przez nasz organizm. Skutkiem tego mogą być poważne konsekwencje, których można byłoby uniknąć, gdybyśmy w odpowiednim momencie zgłosili się do specjalisty. W przypadku, gdy zaczynamy odczuwać ból związany z narządem ruchu, warto od razu umówić się na wizytę do fizjoterapeuty, który dobierze nam odpowiedni zestaw ćwiczeń, przywracając tym samym komfort życia i sprawiając, że zapomnimy o dolegliwościach bólowych. A co najważniejsze nie doprowadzimy do rozwoju schorzeń.

Fizjoterapeuta Warszawa – ćwiczenia zamiast środków farmakologicznych

Od kilku dni lub tygodni odczuwasz ból kończyny, masz problemy ze stawami, albo nie możesz wrócić do sprawności po urazie, ale lekceważysz to i myślisz, że wszystko samo z czasem wróci do normy? Niestety nie ma co się łudzić, tylko warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o to, co mamy najważniejsze, czyli o własne zdrowie. „Faszerowanie” się lekami przeciwbólowymi zamiast polepszać nasz stan, w rzeczywistości tylko go pogarsza, dodatkowo obciążając wątrobę. Dlatego też, kiedy tylko zacznie dziać się coś niepokojącego np. z kręgosłupem czy ruchomością stawu, to powinniśmy od razu zapisać się na wizytę do fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta Warszawa, jako osoba po ukończonych studiach medycznych dobierze odpowiednią rehabilitację, która pozwoli osiągnąć pożądane efekty. 

Rehabilitacja Warszawa – kto powinien zgłosić się do fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuta często kojarzony jest z kimś, do kogo trafiają wyłącznie osoby po urazach, które chcą szybko wrócić do pełnej sprawności. Ale tak naprawdę z rehabilitacji wykonywanej w gabinetach fizjoterapeutycznych może skorzystać praktycznie każdy. Chociażby w ramach treningu funkcjonalnego, który ma za zadanie poprawić kondycję, poprzez wykonywanie ruchów imitujących codzienne czynności. Ponadto rehabilitacja Warszawa kierowana jest też do osób ze schorzeniami neurologicznymi, pulmonologicznymi, geriatrycznymi czy ginekologicznymi. Do tej ostatniej grupy zaliczamy m.in. kobiety po cesarskim cięciu czy z problemami nietrzymania moczu.