Kupując basen, warto dokupić również zadaszenie. Dedykowany dach do basenu przynosi wiele korzyści. Z tego artykułu poznasz rodzaje pokryw do basenu, dowiesz się, dlaczego warto kupić taką pokrywę oraz ile ona kosztuje. 

Jakie zalety ma pokrywa basenu?

Właściciele basenów coraz chętniej kupują do nich pokrywy. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ zadaszenie przynosi wiele korzyści. Po pierwsze pokrywa basenu zwiększa bezpieczeństwo. Należy jednak przypilnować tego, aby zakupiony przez nas model spełniał najwyższe światowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. Omawiając bezpieczeństwo, warto również wspomnieć o przyjaznej konstrukcji takiej pokrywy. Jeśli chcemy zapewnić sobie jeszcze większe bezpieczeństwo w kontekście kontroli, wiele producentów oferuje pokrywy, które umożliwiają kontrolę dostępu do wody. To bardzo cenne udogodnienie, zwłaszcza jeśli z basenu mają korzystać dzieci. 

Każda pokrywa basenu chroni basen przed zanieczyszczeniami. Bariera w postaci dachu powstrzymuje spadające liście oraz wpadające owady. Tym samym możemy utrzymywać czystość wody przez bardzo długi czas. W rezultacie posiadając taką pokrywę, nie musimy sami wyławiać nieczystości z wody i denerwować się, że znowu tracimy na to niepotrzebnie czas. Zaoszczędzony czas możemy spożytkować razem z rodziną.  

Skoro już jesteśmy przy oszczędnościach, należy podkreślić, że mając takie zadaszenie, oszczędzamy również pieniądze. W jaki sposób? Ponieważ nie musimy zużywać tyle środków chemicznych do basenu z uwagi na to, że woda pozostaje czystsza na dłużej. Co więcej, zadaszenie jest istnym buforem ciepła – zatrzymuje skumulowane ciepło. 

Zazwyczaj, aby móc się cieszyć z nowej pokrywy, należy zlecić jej montaż profesjonalnej firmie. Na rynku możemy wyróżnić pokrywy niskie, średnie oraz wysokie.
Niska pokrywa basenu

Niskie pokrywy basenu występują w wielu wariantach na rynku. Znajdziemy zarówno egzemplarze, które są wykonane z poliwęglanu, jak i te z metalu. Niska pokrywa basenu, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy cieszyć się dyskrecją i nie chcemy zwracać uwagi sąsiadów. Nie należy się zrażać gabarytami takich pokryw. Jak najbardziej umożliwiają one pływanie w basenie, nawet gdy pokrywa przysłania cały basen. Niektóre pokrywy tego typu umożliwiają swobodne poruszanie się osobom będącym na wózkach inwalidzkich. 

Średnia pokrywa basenu

Jeśli nie chcemy montować zarówno niskich, jak i wysokich konstrukcji idealna dla nas będzie pokrywa basenu o średnim rozmiarze. Pokrywy średnie w idealny sposób integrują się z ogrodem, tworząc zintegrowaną całość. Ich wysokość umożliwia swobodne pływanie w basenie. Prowadnice są projektowane zazwyczaj po obu stronach, a więc w odmienny sposób jak w przypadku konstrukcji niskich. Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu czasami producenci umożliwiają przedłużenie prowadnic. 

Wysoka pokrywa basenu

Każda wysoka pokrywa basenu jest bardzo komfortowa. Wysokie zadaszenia umożliwiają swobodne pływanie po basenie czy nawet rozłożenie kompletu wypoczynkowego w postaci leżaków itp. Zazwyczaj w najwyższych konstrukcjach stosowane są przedłużone prowadnice poza obręb niecki. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi basenu zsunąć segmenty zadaszenia na jeden koniec, co umożliwia na przykład odsłonięcie jeszcze większego terenu i korzystanie ze słońca. Segmenty, na które składa się zadaszenie, tworzą aneks. Dzięki temu aneksowi można swobodnie ustawić leżaki ogrodowe czy schować się przed wiatrem. Na rynku wysokie pokrywy są bardzo rozbudowane i zazwyczaj wykonują je czołowi producenci zapewniający zarówno baseny, jak i pokrywy. Wysoka pokrywa basenu, będzie idealna dla osoby ceniącej sobie przestronność. 

Pokrywa basenu – cena     

Na rynku pokrywa basenu, cena jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju konstrukcji. Jeśli chcielibyśmy kupić pokrywę na stelażu z porządnego materiału, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Pokrywa basenu może być również materiałowa, a ceny kształtują się od 50 do 400 zł.