Jeszcze do niedawna osoby zdające egzamin na prawo jazdy kat. B miały do wyboru wyłącznie samochody z manualną skrzynią biegów. Od kilku lat ten trend się zmienia i coraz więcej osób decyduje się na automat, rozpoczynając kurs prawa jazdy. Warszawa jest jednym z miast, w którym możesz z łatwością ukończyć kurs uprawniający do prowadzenia samochodów z automatyczną skrzynią biegów.

Kiedy warto zdecydować się na ten nowoczesny kurs?

Jakim samochodem będziesz jeździć?

Rozważając kurs prawa jazdy w Warszawie na automacie, powinieneś w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie o to, jakim samochodem będziesz jeździć. Jeśli twoje przyszłe auto będzie miało manualną skrzynię biegów, droższy kurs na automat mija się z celem, gdyż nie uprawnia do prowadzenia pojazdów z tradycyjną skrzynią. Jeśli jednak szukasz wyłącznie samochodu z automatem lub takie auto już czeka w twoim garażu, warto zdecydować się na kurs z automatyczną skrzynią biegów, który jest łatwiejszy dla początkujących kierowców.

Zalety kursu na samochód z automatyczną skrzynią biegów

Tego rodzaju kurs ma wiele zalet. Przede wszystkim nie tracimy czasu na naukę zmiany biegów, lecz od razu ruszamy i uczymy się jazdy. Poza tym samochody z automatyczną skrzynią biegów dużo lepiej sprawdzają się podczas jazdy miejskiej, która często wiąże się ze staniem w korkach, więc tego rodzaju kurs prawa jazdy w Warszawie, jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Kończąc kurs na automacie, przystępujemy do egzaminu. Możemy zdawać egzamin w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów i otrzymać prawo jazdy z adnotacją „78”, uprawiającą nas do prowadzenia wyłącznie samochodów z automatem. Możemy również zdecydować się na egzamin z manualną skrzynią biegów i podnieść swoje kwalifikacje podczas jazd doszkalających.

Dla kogo kurs prawa jazdy na automacie?

Na kurs z automatyczną skrzynią biegów może zapisać się każdy, kto pragnie nauczyć się prowadzić samochód szybciej i mniej stresować się podczas egzaminu państwowego. Zdając egzamin na automacie, nie musisz martwić się, że samochód zgaśnie na skrzyżowaniu czy przy ruszaniu pod górkę. Do kursu na prawo jazdy z automatyczną skrzynią biegów mogą również przystępować osoby z niepełnosprawnościami lub problemami zdrowotnymi, które z pewnych przyczyn nie mogą prowadzić auta z manualną skrzynią biegów. Obecnie nie wszystkie szkoły jazdy oferują tego rodzaju kurs prawa jazdy. Warszawa jest jednak miastem, w którym znajdziemy kilka placówek mających w ofercie kurs z automatyczną skrzynią biegów, np. OSK Enigma z siedzibami w Śródmieściu, na Pradze i na Bemowie.