Badanie zatok u laryngologa – profesjonalny ośrodek sprawdzi, czy kwalifikujesz się do leczenia!

Zapalenie zatok to schorzenie, które może wystąpić u dzieci i dorosłych. Powodem jego występowania jest najczęściej nieprawidłowa wentylacja organizmu, która prowadzi do pojawienia się stanu zapalnego spowodowanego bakteriami. Leczenie zatok szczękowych może okazać się zbawienne, ponieważ to schorzenie się bardzo uciążliwe, gdyż charakteryzuje się katarem, kaszlem i ogólną niedrożnością nosa. Badanie zatok u laryngologa polega na ocenie stanu górnych dróg oddechowych ze szczególnym uwzględnieniem jam nosa, tomografii komputerowej zatok przynosowych oraz na mikrobiologicznemu i bakteriologicznemu badaniu wydzieliny z nosa.

Laryngolog od zatok – czym jest funkcjonalna endoskopowa operacja zatok?

Profesjonalny laryngolog od zatok powinien umieć przeprowadzić funkcjonalną endoskopową operację zatok, ponieważ jest ona podstawową metodą leczenia przewlekłego zapalenia zatok przynosowych. Dzięki tej technice wentylacja w Twoim organizmie będzie prawidłowa, a mechanizm oczyszczania jam zatok sprawny jak nigdy wcześniej! Cała operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym bez nacinania śluzówki jamy ustnej czy powłok skórnych twarzy. Laryngolog od zatok dzięki swoim umiejętnością jest w stanie w bardzo szybki i sprawny sposób przeprowadzić cały zabieg.

Laryngologia – czym jest dokładnie system Hydrodebrider i jak się go stosuje?

Laryngologia jest dziedziną w medycynie, która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób występujących w gardle, jamie ustnej, krtani, nosie, uszach, zatokach i szyi, a także leczy wszelkiego rodzaju zaburzenia mowy, głosu, słuchu oraz równowagi. Urządzenie, jakim jest Hydrodebrider, wykorzystywane jest podczas zabiegów i polega na wprowadzeniu do zmienionej zapalnie zatoki przewodu zakończonego miękką końcówką. Wszystko odbywa się oczywiście po wcześniejszym jej udrożnieniu. Tak dokładne usunięcie bakterii jest absolutną podstawą do tego, aby prawidłowo oddychać i funkcjonować.