Branża aukcyjna to prężnie rozwijający się biznes w USA. Są ku temu dwa główne powody. Po pierwsze, istnieje duże zapotrzebowanie na sprzedaż używanych samochodów, a po drugie, rynek samochodów używanych w USA jest pełen prawdziwych pereł motoryzacyjnych. Aukcje nie ograniczają się tylko do sprzedaży samochodów, ale obejmują również przedmioty takie jak łodzie i motocykle. Czy licytacje aut z USA to dobry sposób na zakup samochodu? Jak wziąć udział w aukcji i nie odejść z pustymi rękoma? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie w poniższym artykule! 

Licytacje aut z USA – ważne rady i wskazówki dla początkujących

Licytacje aut z USA istnieją od dziesięcioleci, a w ostatnich latach zyskały na popularności. Aukcja samochodów to nie tylko dobra okazja na zakup samochodu; chodzi również o uzyskanie najlepszej możliwej ceny za wybrany pojazd. Proces licytowania na aukcji samochodowej nie jest tak skomplikowany, ale wymaga pewnego przygotowania. Istnieje wiele różnych rodzajów aukcji, ale najczęstszym typem jest aukcja internetowa. Ten rodzaj aukcji jest powszechnie używany przez dealerów samochodowych do sprzedaży swoich samochodów. Wybór odpowiedniego portalu, na którym prowadzona jest aukcja to pierwszy krok do zakupu auta z USA. Bez względu na to jakiego modelu szukasz dokładnie przyjrzyj się każdej ofercie, która wpadnie Ci w oko. Zwróć uwagę na ilość zdjęć oraz to co przedstawiają, na oznakowania, które powiedzą Ci czy oferowany na aukcji pojazd jest powypadkowy, uszkodzony itp. Aukcje na własną rękę są dobrym pomysłem jeśli znasz się na samochodach i potrafisz porozumieć się w języku angielskim. Jeśli nie, skorzystaj z pomocy pośrednika, który zajmie się zakupem oraz sprowadzeniem auta do Polski. 

Koszt sprowadzenia samochodu z USA – ile należy przeznaczyć? 

Przed zakupem auta warto uświadomić sobie, że koszt sprowadzenia samochodu z USA to nie tylko cena jaką przyjdzie nam zapłacić za zakupione auto, ale również jego transport, opłatę celną, akcyzę oraz dokumenty potrzebne do zarejestrowania auta w Polsce. Kwota ta nie jest jednoznaczna, ale jej obliczenie jest możliwe. Wystarczy skorzystać z kalkulatora stworzonego przez firmy pośredniczące, aby dowiedzieć się ile mniej więcej wyniesie nas całkowity zakup i transport auta z USA.