Lipoliza iniekcyjna – leczenie cellulitu

Cellulit, nazywany inaczej pomarańczową skórą, to zmora niejednej z kobiet. Choć nie tylko dotyczy to płci pięknej, to jednak panie zdecydowanie częściej borykają się z tą przypadłością.

Istnieje cała masa różnych metod na pozbycie się cellulitu. Jednak większość z nich nie przynosi efektów, a kolejne olejki, żele do masażu czy balsamy to tylko niepotrzebne wydatki. Lepiej zadziałać zdecydowania, a medycyna estetyczna ma w swojej gamie także usuwanie cellulitu. Bydgoszcz – tam są świetni specjaliści.

Czym jest cellulit?

Zanim jeszcze o tym, jak skutecznie można się pozbyć cellulitu to kilka słów na temat tego, czym jest. Powstaje wskutek nieprawidłowego odkładania się tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkankach podskórnych. Choć pojawienie się cellulitu może być związane z niewłaściwą dietą i zdrowym odżywianiem, to pojawi się także u szczupłych kobiet. Cellulit często dotyczy takich części ciała jak uda czy ramiona, ale może się też pojawiać na:

  • podbródku;
  • plecach;
  • brzuchu;
  • ramionach.

Nowoczesne zwalczanie cellulitu

Żadne kremy ani maści nie są w stanie uporać się z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Na szczęście rozwój medycyny estetycznej przynosi wielu rozwiązań na problemy skórne. Zabiegiem na miarę XXI wieku jest lipoliza iniekcyjna. Poprzez aplikowanie niewielkimi nakłuciami lipolityku, następuje rozpad tkanki tłuszczowej, wydalenie jej z organizmu. W efekcie można cieszyć się szczupłą i pozbawioną cellulitu sylwetką. To najlepsza metoda na usuwanie cellulitu. Bydgoszcz, nasz gabinet, pomoże Ci w tym zakresie.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej wstrzykiwane są obszary, gdzie nadmiernie gromadzi się tkanka tłuszczowa. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór substancji, jakie będzie wstrzykiwana. Jest to zabieg mało inwazyjny, odczuwalne może być szczypanie w miejscu nakłucia. Efekty są widoczne po o. 4 tygodniach, czyli czasie kiedy komórki tłuszczowe są wydalane. Efekt wyraźnego ujędrnienia jest widoczny niemal od razu. Efekty są trwałe, zależą jednak od trybu życia. Wybierajmy tylko dobre i sprawdzone gabinety, gdzie oferowane jest usuwanie cellulitu. Bydgoszcz to punkt na mapie Polski, gdzie można taki zabieg wykonać.