Przez wielu niedoceniany a przez niektórych wręcz celowo pomijany w trakcie krajoznawczych wycieczek po Polsce. Tymczasem stolica województwa lubelskiego to doskonałe miejsce zarówno do biernego, jak i aktywnego wypoczynku. Stwarza okazję do zapoznania się z tamtejszą historią i wspaniałymi zabytkami. Dla osób chcących pozostać na dłużej w tym urokliwym mieście dostępna jest rozbudowana oferta hotelarska, oferująca wysokiej klasy pokoje. Lublin urzeka i zachęca do pozostania w nim na dłużej.

Zamek i stare miasto

Kraków, Warszawa, Malbork i Lublin – to jedne z nielicznych miast, mogące pochwalić się zamkami usytuowanymi w obrębie swoich granic. O ile trzy pierwsze lokalizacje są dosyć oczywiste, o tyle ta ostatnia budzi zdziwienie. Dlaczego? Ponieważ konstrukcją nieco odbiega od ogólnie znanych budowli, a i jego przeznaczenie na przestrzeni wieków wielokrotnie się zmieniało. Dziś zachwyca odrestaurowaną fasadą i kolekcją bogatych zbiorów muzealnych.

Sam rynek to jedno z najpiękniejszych miejsc tego urokliwego zakątka Polski. Miłośnicy historii zostaną ukontentowani zabytkami typu Brama Grodzka, Wieża Trynitarska, pozostałości fundamentów kościoła św. Michała, zespół klasztorny zakonu dominikanów, ratusz, Brama Krakowska. Natomiast ci nieco mniej zainteresowani spuścizną po przodkach umilą sobie czas pyszną kawą lub innymi smakołykami serwowanymi w kawiarenkach i restauracjach.

Zachwycająca sztuka uliczna

Jeszcze do niedawna murale kojarzyły się z obscenicznymi napisami i innymi niezrozumiałymi bazgrołami pozostawianymi przez wandali na budynkach. Te tworzone obecnie to prawdziwe dzieła sztuki, nierzadko upamiętniające wzniosłe wydarzenia z dziejów naszego narodu. W stolicy województwa lubelskiego także takie znajdziemy – niektóre o tematyce martyrologicznej, inne zaś w ogóle z nią niezwiązane.

Niejeden turysta, bez względu na zasobność portfela, znajdzie odpowiednie dla siebie pokoje. Lublin staje na wysokości zadania pod każdym względem, dlatego świetnie sprawdzi się jako docelowe miejsce zarówno krótkiego, jak i dłuższego urlopu.