Makijaż permanentny cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Pozwala on na trwałe poprawienie urody i na zaoszczędzenie czasu, który tracimy codziennie się malując. Jeżeli został prawidłowo wykonany, daje efekt zawsze perfekcyjnego wyglądu.
Na czym polega makijaż permanentny? W jaki sposób jest wykonywany? Jaki daje efekt? Zajrzyjcie do naszego miniprzewodnika!
Makijaż permanentny – jak to się robi?
Wykonanie makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika za pomocą specjalnej igły. Jest to w istocie rodzaj tatuażu. Efekt jest widoczny gołym okiem. I, co najważniejsze, uzyskujemy go na stałe.Makijaż permanentny utrzymuje się w skórze od kilku miesięcy do kliku lat.
Co możemy skorygować?
Makijaż permanentny stosowany jest najczęściej do korekty łuku brwiowego i ust. Brwi uzyskują dzięki niemu trwały kolor i pożądany kształt oraz wielkość. Z kolei usta zyskują dzięki makijażowi permanentnemu intensywniejszy kolor. Możemy też zmienić ich kształt oraz wymodelować kontur. Towarzyszy temu efekt optycznego powiększenia i wypełnienia. Często wykonywane są też kreski wokół oczu, na dolnej i górnej powiece, co pozwala podkreślić i optycznie powiększyć oczy.
Jak przebiega zabieg?
Makijaż permanentny wykonywany jest różnymi metodami. Chociaż polega na wprowadzeniu barwnika w głąb skóry za pomocą igły, najczęściej wykonywany jest ze znieczuleniem. Skóra po zabiegu będzie podrażniona i zaczerwieniona. Ale te niepożądane efekty ustępują już po kilku dniach. Proces gojenia się brwi wynosi około 14 dni. Po około 3-4 tygodniach od zabiegu konieczna jest jego korekta, ponieważ po 3 dniach od zabiegu naskórek zaczyna się wyłuszczać co skutkuje utratą pigmentu. W skórze zostaje więc około 50 procent pigmentu, który został zaaplikowany.
Metody wykonywania makijażu permanentnego
Metoda włoskowa polega na rysowaniu włosków na skórze przy pomocy specjalnej maszynki oraz pojedynczej igły. Metoda cieniowania (ombre, pudrowa) polega na zabarwianiu naturalnego łuku brwiowego. Metoda wypełnienia należy do najbardziej trwałych, ze względu na dużą ilość używanego barwnika.