Szkła progresywne są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie szkieł dostępnych na rynku. Ich zaletą jest między innymi to, że potrafią rozwiązać kilka problemów ze wzrokiem jednocześnie. Zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość i pozwalają uniknąć ciągłej zmiany okularów, zależnie od sytuacji. 

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepsze okulary progresywne?

Na rynku znajduje się ogromny wybór szkieł progresywnych. I nie różnią się tylko ceną. Mogą mieć różną konstrukcję, różne szerokości stref widzenia dali, czy zastosowanych powłok. Samodzielny wybór okularów progresywnych nie jest dobrym pomysłem. W pierwszej kolejności należy wykonać badanie komputerowe. Na tej podstawie optyk wybierze najlepsze okulary progresywne. Takie, które będą przede wszystkim pasować do konkretnych wad wzroku, a nie tylko do kształtu twarzy, czy osobistych oczekiwań kupującego. Poza szkiełkami, które są tu najważniejsze, warto zwrócić uwagę na samo wykonanie tych okularów. Mocne, wytrzymałe, dobrze wykonane okulary będą służyły przez długi czas, nawet przy codziennym ich noszeniu. 

Najlepsze okulary progresywne – gdzie kupić?

Najlepsze okulary progresywne można kupić w internecie. Na przykład za pośrednictwem strony należącej do optyka. Pytanie tylko, czy jest to właściwy sposób? Niekoniecznie. Nie znając swoich potrzeb technicznych, lepiej nie kombinować. Trzeba udać się do gabinetu, w którym specjalista wykona badanie i wskaże odpowiednie okulary. Jeżeli posiada on dodatkowo sklep internetowy, to można wówczas wybrać w nim wymarzone oprawki, ale wówczas będzie już wiadomo, jakie dokładnie mają to być szkła. 

Wybór najlepszych okularów progresywnych nie jest łatwy. Ale na szczęście nie trzeba robić tego samodzielnie. Wystarczy tak naprawdę udać się do specjalisty, który zajmie się wszystkim samodzielnie. Wizyta nie jest droga, a w cenie wyboru oprawek i szkieł wliczone jest również badanie, więc to naprawdę się opłaca. Z drugiej strony, trzeba dbać o wzrok, więc na cenę nie ma co zbyt mocno zwracać uwagę.