Istnieje powszechne przekonanie, że wygodne łóżko musi być duże. Gdy mamy małą sypialnię, to ubolewamy nad tym, że ucierpi na tym nasz komfort snu. Jednak o wygodzie łóżka wcale nie decyduje jego rozmiar.

To warto wiedzieć

Łóżko oczywiście musi być dostosowane do naszego wzrostu – zbyt krótkie nie zapewni nam dobrego snu. Musimy mieć możliwość wygodnie się na nim wyciągnąć, w innym przypadku będziemy się budzić niewyspani i zmęczeni. Sprawą drugorzędną jest szerokość łóżka – dwie osoby  wyśpią się komfortowo już na łóżku o rozmiarach 140×200 cm. Dużo większe znaczenie ma rodzaj materaca – jego jakość i miękkość. W tej kwestii też czasem mamy mylne wyobrażenia, że im bardziej miękki materac, tym wygodniejszy. Prawda jest taka, że dla naszego kręgosłupa korzystniejszy jest materac twardy. Sypialnię warto urządzić tak, by była harmonijna i spokojna – zbyt dużo wzorów i kolorów może utrudnić nam relaks i zasypianie. Zarówno do dużej, jak i małej sypialni, dla dwóch lub jednej osoby, odpowiednie będzie  łóżko tapicerowane 140×200 popielate. Do małej sypialni warto wybrać łóżko bez wystającej ramy, która zajmuje dodatkowe miejsce, a nie pełni funkcji praktycznej.

Popielaty – kolor, który nie wychodzi z mody

Urządzenie sypialni w stonowanych barwach przyczyni się do tego, że stanie się ona oazą spokoju w naszym domu. Pastele, delikatne szarości, biel, błękit, biel czy pudrowa róż to te barwy, które z powodzeniem możemy stosować w sypialni. Jeżeli lubimy kontrastujące zestawienia, to możemy zdecydować się na ciemniejsze dodatki lub łóżko w innym kolorze niż ściany czy meble. Łóżka do sypialni popielate będą się prezentować elegancko na tle pastelowej ściany, a kolor ten doskonale współgra z wieloma barwami. Popielaty to kolor, który chętnie wybierają miłośnicy nowoczesnych wnętrz, a moda na niego trwa już od lat i nic nie wskazuje na to, aby miała przeminąć. Sypialnia, w której ustawimy popielate łóżko wcale nie musi być nudna, bo wystarczy jeden barwny dodatek, aby to wnętrze ożywić i uczynić je oryginalnym i niepowtarzalnym. Obecnie jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że kupując wygodne łóżko, możemy jednocześnie zyskać mebel piękny i zgodny z aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz.