Kobiety z wiekiem zaczynają myśleć o tym, jak likwidować zmarszczki. Szczególnie te wokół oczu, na czole, czy wokół ust. Specjaliści są zgodni, że powstawanie zmarszczek jest bardzo indywidualną kwestią. Nie ma jednej przyczyny.

Natomiast wśród nich możemy znaleźć:

  • nadmierną ekspozycję na słońce bez zastosowania filtrów,
  • grymasy na twarzy i uśmiech,
  • indywidualne uwarunkowania genetyczne,
  • brak prawidłowej pielęgnacji cery przez lata.

Aby skutecznie zapobiegać zmarszczkom na starość, warto regularnie stosować kremy z filtrem, kosmetyki nawilżające, odżywiające i przeciwzmarszczkowe już po 25 – tym roku życia. Dobrym sposobem na utrzymanie cery w prawidłowej kondycji są maseczki gotowe i domowe. Co robić, gdy zmarszczki na twarzy nie dają nam spokojnie spać? Sprawdźmy oferty renomowanych salonów, takich jak Centrum Medycyny Estetycznej Czas Kobiety w Krakowie. To miejsce, które specjalizuje się w realizacji zabiegów przeciwstarzeniowych i regeneracyjnych, takich jak lifting powiek, endermologia, hifu i wielu innych. Grono wykwalifikowanych specjalistów słynie z indywidualnego podejścia do pacjentki. Tutaj możemy liczyć na perfekcyjne wykonanie zabiegu z wykorzystaniem najnowszych technologii, przynoszących zamierzone efekty. 

Lifting powiek – co powinniśmy wiedzieć?

Lifting powiek jest zabiegiem nieinwazyjnym pozwalającym odmłodzić i zmienić owal twarzy. Z czasem skóra wiotczeje i nie prezentuje się atrakcyjnie. W konsekwencji przekłada się to na kondycję policzków, powiek i skroni. To technika nieinwazyjna, która pozwala uniknąć operacji plastycznej i cięć chirurgicznych. Lifting powiek jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które na co dzień nie mogą poradzić sobie z opadającą powieką. Warto dodać, że to schorzenie osłaniające źrenicę. Opadające powieki postarzają twarz. Plazmowy lifting powiek przeprowadza się z wykorzystanie znieczulenia miejscowego. Dobrą informacją jest to, że po zabiegu nie występują skutki uboczne. Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwa się za pomocą łuku elektrycznego.