autostrada

Problem wymaganego i niewymaganego wyposażenia auta od lat spędza sen z oczu kierowców. Należy podkreślić, że jedynie gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy są nakazane przepisami. Warto jednak zwrócić uwagę na elementy, które mimo że nieobowiązkowe, mogą mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

Kamizelki odblaskowe do auta

Kamizelka ostrzegawcza przydaje się w wielu sytuacjach. Z pewnością poprawi ona bezpieczeństwo w przypadku przymusowego nocnego postoju. Warto także przypomnieć, że wysiadając z samochodu kierujący staje się pieszym. Ci zaś są zobowiązani do używania elementów odblaskowych poruszając się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Kamizelki odblaskowe do auta to dobre rozwiązanie także przy okazji zagranicznego wyjazdu. Należy przy tym zwrócić uwagę na kwestię norm w poszczególnych państwach, wiele krajów wymaga bowiem w wyposażeniu pojazdów akcesoriów z konkretnymi atestami. Ma to również związek z jakością materiału, z którego wykonana jest kamizelka ostrzegawcza – niespełniające norm akcesorium może bowiem w ogóle nie odbijać światła.

Co z apteczką?

Od kilku lat apteczka w samochodzie nie jest uznawana za niezbędną część wyposażenia samochodu osobowego. Nie oznacza to jednak, że jej zakup jest zbędny. Za posiadaniem apteczki przemawiają przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, jednak niektóre sytuacje związane z jej brakiem mogą mieć także konsekwencje prawne – każdy kierowca jest bowiem zobowiązany do udzielenia pomocy ofiarom wypadku. Ta zaś, w obliczu braku apteczki, może być wręcz niemożliwa.

Decydując się na zakup apteczki, należy zwrócić uwagę na jej wyposażenie. Do najpopularniejszych środków należą:

  • jednorazowe rękawiczki,
  • maski do sztucznego oddychania,
  • nożyczki,
  • chusta trójkątna,
  • różnego rodzaju opatrunki,
  • koc ratunkowy.

Rzecz jasna nie są to wszystkie akcesoria niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy. Należy pamiętać, że tylko prawidłowo wyposażona apteczka w samochodzie umożliwi ewentualną pomoc. Polecane http://ebrumm.pl/produkt/brumm-kamizelka-ostrzegawcza/