Oczy niezwykle wiele mówią o naszym wieku. Skóra wokół nich jest bardzo delikatne przez co szybko pojawiają się tam zmarszczki, powieki zaczynają opadać i w konsekwencji często wyglądamy starzej niżeli rzeczywiście jesteśmy. Rozwiązaniem może być lifting powiek, który skutkować będzie wygładzeniem skóry, zniwelowaniem zmarszczek, jak również uniesieniem powiek, dzięki czemu będziemy wyglądać zdecydowanie młodziej i piękniej, a co najważniejsze tak właśnie będziemy się czuć.

Nie tylko chirurgia

Jeszcze jakiś czas temu skuteczny lifting powiek mógł zostać przeprowadzony jedynie z zastosowaniem chirurgii plastycznej. W konsekwencji wiele osób rezygnowało z takiego poprawiania urody, gdyż cechował on się inwazyjnością, konieczna była rekonwalescencja, a efektu nigdy nie mogliśmy być całkowicie pewni. Dziś pomocną dłoń wyciąga do nas medycyna estetyczna. Rewelacyjne efekty można bowiem osiągnąć chociażby dzięki zastosowaniu zjawiska radiofrekwencji. Co istotne są to zabiegi całkowicie bezbolesne, po których możemy od razu wrócić do codziennych obowiązków i zajęć.

Lifting powiek – w jakim wieku?

Pierwsze objawy starzenia się pojawiają się na skórze już po 20 roku życia. W tym czasie dostrzeżemy obecność pierwszych zmarszczek. Jednak zabiegi liftingujące są zwykle wykonywane najczęściej po 35-40 roku życia. W tym czasie bowiem zaczynamy silniej dostrzegać, że nasza skóra się starzeje.

Aby przeprowadzić lifting powiek bez operacji najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Specjalista z pewnością dobierze odpowiednie rozwiązania dla naszej skóry, a my opuścimy gabinet ciesząc się z wymiernego efektu. Warto jednak pamiętać, że dzięki takim procedurom nieco cofamy czas, jednak nie da się go zatrzymać, więc zabiegi będą musiały być co jakiś czas powtarzane, aby skutecznie nas odmładzać.

Do jakiego gabinetu się udać?

Gabinety medycyny estetycznej, kosmetologiczne i kosmetyczne prezentują różnorodną jakość usług i doświadczenie. W przypadku takich zabiegów z wykorzystaniem aparatury, jakie stosowane są przy liftingu powiek niezbędne jest odpowiednie, indywidualne podejście do pacjenta. Jednak najważniejsze będzie przeprowadzenie wstępnego wywiadu kwalifikacyjnego i ocena stanu skóry. Jeśli więc wybieramy gabinet zwróćmy szczególną uwagę na fakt, czy specjalista dba o nasze bezpieczeństwo, chociażby wykluczając przeciwwskazania.