Jak dbać o trawnik

Niemal każdy posiadacz trawnika wie, jak trudnym zadaniem jest utrzymanie go w dobrym stanie, zwłaszcza podczas suchego i upalnego lata.
Podstawą dla idealnej zieleni i gęstości trawy, jest dokładne jej podlewanie, odpowiednie nawożenie i koszenie.

Trawę nawozimy dwa, maksymalnie trzy, razy w roku. Pamiętajmy by nawóz rozsypywać równomiernie i nie przesadzić z jego ilością, w przeciwnym razie, powstaną brzydkie, żółte plamy wypalonej trawy.
Koszenie, zależnie od pory roku i tempa wzrostu trawy, wykonujemy raz lub dwa razy w tygodniu. Podlewanie powinno się odbywać maksymalnie trzy razy w tygodniu, zależnie od warunków atmosferycznych. Ważne, by nie podlewać zbyt obficie, co może doprowadzić do gnicia i niszczenia murawy.

Automatyczne nawadnianie trawnika

Coraz gorętsze i przedłużające się lato, zmusza nas do częstszego i intensywniejszego podlewania ogrodu i trawników, jeśli chcemy utrzymać je w dobrym stanie. Im nasz trawnik większy, tym dłuższy wąż ogrodowy jest nam potrzebny i więcej czasu zajmuje nam jego równomierne podlewanie.

Dla wszystkich osób, które cenią swój czas i zależy im na pięknym i zadbanym trawniku, idealnym rozwiązaniem będzie automatyczne nawadnianie trawnika. Wybierać można pomiędzy całkowicie zautomatyzowanym naziemnym lub podziemnym systemem nawadniania. Oba sprawdzają się idealnie i zapewniają doskonałe i równomierne nawadnianie, ten drugi ma jednak tą przewagę, iż znajduje się całkowicie pod ziemią, przez co nie ingeruje w krajobraz.