Jesteś na etapie wykańczania lub remontu kuchni? W takim razie świetnie, że trafiłeś czytelniku na nasz artykuł. Coraz więcej osób zwraca uwagę na okap, który umożliwia wyciągnięcie nieprzyjemnych zapachów i przygotowanie świeżego powietrza. Takie rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania nie tylko kuchni lecz także całego domu. Poznaj zalety poszczególnych rodzajów okapów.

Okap kuchenny wysuwany z blatu – zalety

Okap zamontowany w blacie ma wiele zalet. Przede wszystkim to świetne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Okap w blacie jest montowany przeważnie w szafce kuchennej, a tym samym nie zajmują więcej miejsca niż sama szafka. To dyskretne rozwiązanie, pozwalające odświeżyć powietrze, nawet gdy dysponujemy małym aneksem kuchennym. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzone miejsce można wykorzystać do powieszenia dodatkowych szafek kuchennych.
Oprócz tego okap w blacie zachęca swoim ciekawym designem, cichą pracą a także większą efektywnością. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ostatnia cecha, która pozwala wymienić szybko powietrze na świeże. Jak widać, okap kuchenny wysuwany z blatu ma wiele zalet, nic zatem dziwnego, że obecnie bije rekordy popularności. Okap tego typu udowadnia, że nawet w małych kuchniach wymiana powietrza jest możliwa w bardzo w przemyślany i cichy sposób.

Okap tuba przyścienny – zalety

Okap tego typu wyróżnia się wydajnością. Jednak aby wykorzystywać potencjał urządzenia trzeba dostosowań urządzenia do wielkości kuchni. Okap tuba przyścienny z uwagi na kształty i konstrukcję powinien być wyposażony w turbiny o nieco wyższej mocy. Dzięki temu proces filtrowania powietrza będzie następował szybciej.

W kuchni wiele osób ceni sobie ciszę, dlatego okap tuba przyścienny sprawdzi się idealnie. Nigdy takie urządzenie nie jest głośniejsze niż 50 db. Omawiając zalety okapu tego typu, warto zwrócić uwagę na aranżacyjny potencjał. To urządzenie, które reprezentuje prostotę i funkcjonalność.