Zapach może budzić wspomnienia. Wystarczy, że w powietrzu poczujemy aromat podobny do tego, jaki roztaczał się w babcinej kuchni, by w wyobraźni się tam przenieść. Dlatego świeczki zapachowe to nie jest zwykła ozdoba a przedmiot kryjący w sobie magię.

 

Niezwykłe kompozycje

Zapach może wpłynąć na nasze samopoczucie, stan ducha, zachęcić nas do działania czy przyczynić się do relaksu. Jeżeli otoczymy się odpowiednimi zapachami, to będą one miały pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Na co dzień żyjemy w pośpiechu, ale warto się zatrzymać, bo niewiele potrzeba, aby uczynić nasze życie lepszym. Może zamiast odwiedzać apteką, warto zacząć od zakupów w sklepie oferującym świeczki zapachowe. Najlepsze na rynku produkuje od lat firma Yankee candle black coconut to tylko jeden z godnych uwagi zapachów, jakie ma w swojej ofercie. Ten zamknięty w szklanym słoiczku zapach zachwyci nasze nozdrza nutą ananasa i kokosa, piżma, pudru i nutą drzew. To kompozycja, której mogliby pozazdrościć najlepsi twórcy perfum. Nawet jeżeli ten zapach nie przywodzi nam na myśl żadnych wspomnień, to z pewnością przyczyni się do powstania nowych i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Nuty zapachowe

Ciekawostką związaną ze świecami jest to, że nuty zapachowe mają aż trzy warstwy. Dlatego nie wystarczy ich powąchać przez chwilę – aby poznać cały potencjał świec, należy je zapalić i spędzić w ich towarzystwie dłuższą chwilę. Przy pierwszym, krótkim powąchaniu poczujemy nutę głowy – wystarczy, że uniesiemy wieczko świeczki. Jeżeli poświęcimy świeczce więcej czasu, to poznamy nuty środkowe, czyli serca. A najbardziej intensywne i trwające najdłużej są nuty dolne – może to być między innymi piżmo lub wanilia. Jednym z uwielbianych przez klientów zapachów jest ten, który roztacza świeczka marki Yankee – candle midsummers night. Wąchając ją, najpierw poczujemy między innymi nutę drzew, limonkę, bergamotkę oraz cytrusy i zioła. Później dojdzie nas aromat lawendy i szałwii, a na koniec poczujemy drzewo cedrowe, jagody jałowca i mech. Nie rezygnujmy z otaczania się pięknymi zapachami.