Lampy solarne LED zwane też lampami słonecznymi, solarnymi czy fotowoltaicznymi zyskują z każdym rokiem na coraz to większe popularności. W szczególności, gdy należy odpowiednio oświetlić miejsca odległe od infrastruktury, gdzie doprowadzenie energii elektrycznej byłoby zbyt kosztowne. Miasto Łódź postanowiło zainwestować w to przedsięwzięcie i po rocznym ich użytkowaniu odnotowuje pierwsze obniżenia kosztów dotyczących zużycia prądu.

Lampy parkingowe i inne pracujące kilka dni bez słońca

W miejscach, gdzie nie ma podłączenia do sieci energetycznej warto wykorzystywać lampy solarne LED. Łódź jako jedne z pierwszych miast w Polsce postanowiło przeprowadzić zorganizowaną na dużą skalę inwestycję. Stąd też pojawiły się lampy parkingowe, uliczne, które posiadają szczelną obudowę kryjącą panel PV oraz bardzo dobrej jakości akumulator litowo-jonowy wraz z lampą LED. W przypadku pełnego nasłonecznienia lampy solarne tego typu mogą działać około trzynastu godzin. W warunkach naszego kraju, to możliwość uzyskania oszczędności przez cały rok.

Ciekawą funkcjonalnością, która posiadają lampy parkingowe jest fakt iż, w trybie czuwania pracują na 30% swoich możliwości. W momencie uaktywnienia czujnika ruchu następuje doświetlenie do 100% wartości mocy. Oszczędności związane z produktem lampy solarne LED, Łódź i jego władze miasta odnotowują za sprawą niskich kosztów eksploatacji. Z tego względu, że są montowane na słupach i nie wymagają przyłączy do sieci energetycznej.

Szerokie spektrum zastosowań lamp solarnych LED

Zasilane energią słoneczną lampy cechują się bardzo szerokim wachlarzem zastosowań. Mogą być ustawiane praktycznie w każdym miejscu, zwłaszcza gdzie dostępny jest odkryty teren od strony południowej. Lampy solarne LED Łódź wykorzystuje w celu oświetlania dróg, co przyczyniło się już do widocznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców tego miasta. Przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe, deptaki, promenady oraz parki i place zabaw, to tylko kilka lokalizacji, które w ten sposób decyzją miasta zaczęły być oświetlane.

Przykładowo zainstalowane lampy parkingowe poprawiły design wielu miejsc. Ponadto za ich sprawą można podkreślić istotę danej lokalizacji lub obiektu znajdującego się na tej powierzchni. W ten sposób oświetla się billboardy, pomniki czy też promenady. Lampy solarne LED Łódź ceni sobie za wygodę, oszczędność i pozbycie się kilku podstawowych problemów. To estetyczne rozwiązanie stało się odpowiedzią na ogólne zapotrzebowanie mieszkańców, dla których ekologia stanowi ważne zagadnienie. Zastosowanie lamp solarnych, to gwarancja odpowiedniej jasności, a zarazem taniego oświetlenia. Niezawodność tego oświetlenia to inwestycja na wiele lat, gdyż w tym przypadku nie wystąpią problemy z dopasowaniem, umieszczeniem oraz trwałością przewodów. Ponadto lampy solarne objęte są w standardzie objęte trzyletnią gwarancją, którą można wydłużyć. Budżet Łodzi nic na tym nie stracił, a wręcz przeciwnie, zyskał naprawdę wiele.