poradnia psychologiczna dla dzieci poznan

Gdzie się udać, gdy Twoje dziecko ma problem?

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jednym przychodzi to bez problemów, jednak coraz większa liczba dzieci, zaczyna miewać kłopoty ze swoimi emocjami, kontaktem z rówieśnikami oraz prawidłowym rozwojem. Czynników, które negatywnie wpływają na rozwój dziecka, jest bardzo wiele. W niektórych przypadkach ma to oczywiście podłoże genetyczne i jest całkowicie uzależnione od charakteru konkretnego dziecka, jednak problemy wynikają również z sytuacji życiowej i rodzinnej, bolesnych i traumatycznych sytuacji oraz ze szkoły. W rezultacie, nasze dziecko może być nadwrażliwe, smutne, przygnębione, może mieć problemy z lękiem separacyjnym, nauką, czy kontaktem z rówieśnikami. Jeżeli zauważymy takie objawy i nie jesteśmy w stanie samodzielnie pomóc naszemu dziecku, to konieczna będzie wizyta u psychologa dziecięcego.

Poznań – psycholog dziecięcy. Czym kierować się podczas wyboru poradni psychologicznej?

Niezwykle istotnym aspektem, zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie współpracy z psychologiem dziecięcym, jest wybór odpowiedniej poradni psychologicznej oraz specjalisty. W pierwszym kroku powinniśmy zwrócić uwagę na kwalifikacje oraz wykształcenie konkretnego terapeuty. Warto zwrócić uwagę na wszystkie kursy oraz warsztaty, w których uczestniczył specjalista. Istotne jest, aby wybrany przez nas psycholog, specjalizował się w pracy z dziećmi i posiadał duże doświadczenie w tej konkretnej formie terapii. Zanim nasze dziecko rozpocznie terapię, w pierwszej kolejności na spotkanie przychodzą rodzice. Informują oni terapeutę o problemach, które zauważyli, określają sytuację i mówią o wszystkich swoich wątpliwościach. Dzięki temu spotkaniu terapeuta wie, w jaki sposób powinien rozpocząć rozmowę z dzieckiem. To jest również czas dla Ciebie, który pozwala Ci na sprawdzenie umiejętności interpersonalnych specjalisty, jego podejścia i sposobu komunikacji. Dobry psycholog dziecięcy powinien być empatyczny, cierpliwy i otwarty na potrzeby dziecka. Istotne jest również, aby potrafił słuchać i wyciągał odpowiednie wnioski.

Poradnia psychologiczna dla dzieci – Poznań i okolice

Na terenie Poznania funkcjonuje wiele poradni psychologicznych, dlatego decyzja o wyborze odpowiedniego miejsca nie należy do najłatwiejszych. Jedną z poradni, która prężnie działa na terenie tego miasta, jest Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska. W tym miejscu pracują wykształceni pedagodzy, psychologowie i psychoterapeuci, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie. Poradnia oferuję terapię z zakresu: psychologii oraz psychoterapii dziecięcej, pomocy psychologicznej, psychoterapii, terapii dla firm, terapii rodzinnych oraz konsultacji w ramach programów rozwojowych. Terapia może odbywać się zarówno indywidualnie, jak i w niewielkich grupach – według potrzeb pacjentów. Wysokie kompetencje oraz doświadczenie psychologów oraz psychoterapeutów, skutecznie wspierają rodziny, dzieci oraz wszystkich pacjentów, którzy pozostają pod ich opieką