poradnia psychologiczna dla dzieci poznan

Gdzie się udać, gdy Twoje dziecko ma problem?

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jednym przychodzi to bez problemów, jednak coraz większa liczba dzieci, zaczyna miewać kłopoty ze swoimi emocjami, kontaktem z rówieśnikami oraz prawidłowym rozwojem. Czynników, które negatywnie wpływają na rozwój dziecka, jest bardzo wiele. W niektórych przypadkach ma to oczywiście podłoże genetyczne i jest całkowicie uzależnione od charakteru konkretnego dziecka, jednak problemy wynikają również z sytuacji życiowej i rodzinnej, bolesnych i traumatycznych sytuacji oraz ze szkoły. W rezultacie, nasze dziecko może być nadwrażliwe, smutne, przygnębione, może mieć problemy z lękiem separacyjnym, nauką, czy kontaktem z rówieśnikami. Jeżeli zauważymy takie objawy i nie jesteśmy w stanie samodzielnie pomóc naszemu dziecku, to konieczna będzie wizyta u psychologa dziecięcego.

Poznań – psycholog dziecięcy. Czym kierować się podczas wyboru poradni psychologicznej?

Niezwykle istotnym aspektem, zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie współpracy z psychologiem dziecięcym, jest wybór odpowiedniej poradni psychologicznej oraz specjalisty. W pierwszym kroku powinniśmy zwrócić uwagę na kwalifikacje oraz wykształcenie konkretnego terapeuty. Warto zwrócić uwagę na wszystkie kursy oraz warsztaty, w których uczestniczył specjalista. Istotne jest, aby wybrany przez nas psycholog, specjalizował się w pracy z dziećmi i posiadał duże doświadczenie w tej konkretnej formie terapii. Zanim nasze dziecko rozpocznie terapię, w pierwszej kolejności na spotkanie przychodzą rodzice. Informują oni terapeutę o problemach, które zauważyli, określają sytuację i mówią o wszystkich swoich wątpliwościach. Dzięki temu spotkaniu terapeuta wie, w jaki sposób powinien rozpocząć rozmowę z dzieckiem. To jest również czas dla Ciebie, który pozwala Ci na sprawdzenie umiejętności interpersonalnych specjalisty, jego podejścia i sposobu komunikacji. Dobry psycholog dziecięcy powinien być empatyczny, cierpliwy i otwarty na potrzeby dziecka. Istotne jest również, aby potrafił słuchać i wyciągał odpowiednie wnioski.

Poradnia psychologiczna dla dzieci – Poznań i okolice

Na terenie Poznania funkcjonuje wiele poradni psychologicznych, dlatego decyzja o wyborze odpowiedniego miejsca nie należy do najłatwiejszych. Jedną z poradni, która prężnie działa na terenie tego miasta, jest Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska. W tym miejscu pracują wykształceni pedagodzy, psychologowie i psychoterapeuci, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie. Poradnia oferuję terapię z zakresu: psychologii oraz psychoterapii dziecięcej, pomocy psychologicznej, psychoterapii, terapii dla firm, terapii rodzinnych oraz konsultacji w ramach programów rozwojowych. Terapia może odbywać się zarówno indywidualnie, jak i w niewielkich grupach – według potrzeb pacjentów. Wysokie kompetencje oraz doświadczenie psychologów oraz psychoterapeutów, skutecznie wspierają rodziny, dzieci oraz wszystkich pacjentów, którzy pozostają pod ich opieką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *