Dzwonek przy drzwiach to nie najnowszy wynalazek, ale jego nowsza bezprzewodowa wersja nie jest jeszcze tak popularna jak na to zasługuje. Warto poznać zalety takiego rozwiązania, bo może się okazać, że właśnie tego szukamy.

 

Nie tylko do wnętrz

Dzwonki bezprzewodowe można montować zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz – na przykład przy bramkach prowadzących na posesję. Jedną z największych zalet tego rodzaju dzwonków jest ich łatwy montaż, dzięki temu możemy je zainstalować samodzielnie, sprawdzą się także jako tymczasowe rozwiązanie, bo równie łatwo je zdemontować. Do działania dzwonka nie są nam nawet potrzebne baterie ani akumulator – wystarczy odbiornik, który można podładować w gniazdku elektrycznym. Bezbateryjny dzwonek bezprzewodowy to urządzenie nowoczesne, uniwersalne i praktyczne. Jego zalety docenią między innymi osoby, które często się przeprowadzają i mogą za każdym razem zabrać dzwonek ze sobą. Wynajmując mieszkanie bez dzwonka też nie musimy prosić właściciela o wykonanie dzwonka, albo o pozwolenia na wykonanie instalacji, bo taki dzwonek jej nie wymaga. 

 

Dzwonek gra, jak go zaprogramujesz

Nowoczesne rozwiązania technologiczne wymagają także niebanalnego designu i takim właśnie charakteryzuje się dzwonek bezprzewodowy na zewnątrz i do wnętrz. Budowa tego praktycznego urządzenia nie jest skomplikowana, bo dzwonek składa się z zaledwie dwóch elementów. W pobliżu drzwi umieszcza się nadajnik, który do odbiornika radiowego przesyła sygnał, a efektem tego jest dźwięk sygnalizujący, że ktoś nacisnął dzwonek. Dźwięk niesie się nawet na odległość dwustu metrów, dlatego nie musimy się obawiać, że go nie usłyszymy. Głośność sygnału możemy też zaprogramować według własnych upodobań, a służą do tego łatwe w obsłudze przyciski. O tym, jak będzie brzmiał dźwięk dzwonka do drzwi również możemy zdecydować, bo producent daje do wyboru wiele melodii, które można co jakiś czas zmienić, gdy ta aktualna nam się znudzi. W momencie, gdy zapragniemy spokoju, możemy dzwonek zupełnie wyłączyć, by rozkoszować się błogą ciszą.